Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gáz, hogy ilyen hibákba esek...

Gáz, hogy ilyen hibákba esek 2 éves jogsival?

Figyelt kérdés

2 éve vezetek napi szinten. Nem volt még egyelőre balesetem, majdnem balesetem volt de az se saját hibából. Többféle autót kipróbáltam már ezalatt az idő alatt. Kezdve a szgk-tól a kisteherig. Folyamatosan egyre magabiztosabbnak érzem magam az utakon, de ettől függetlenül nem szoktam vadulni. A forgalom tempóját felvéve szoktam közlekedni és mindenhol körültekintőbb vagyok.

Azonban tegnap beleestem egy olyan hibába, hogy egy lakott területen kívüli főútvonalon (90 a megengedett) kezdtem el előzni egy 60km/h-val közlekedő Jeep terepjárót. Előzés előtt természetesen ellenőriztem, hogy megfelel e minden feltétel az előzésnek. Távol volt egy kanyar, de annak nem kellett volna ekkora távon problémát okoznia. Szóval belekezdtem az előzésbe de elkövettem azt a hibát, hogy 60-nál felkapcsoltam az ötödiket még előzés előtt és így mentem bele az előzésbe. A kocsinak pedig 5-6 másodpercbe tartott kigyorsulnia 80-ra és megelőznie a Jeep-et. Volt olyan pillanat amikor azt hittem, hogy a Jeep szándékosan gyorsít, de mivel előzés után hirtelen le is maradt így elég nyilvánvaló volt, hogy egyenletes tempóban haladt. De azt hittem megszülök mire megelőzöm, ráadásul a kanyarból is kivágódott egy autó szemből aki tuti anyázva taposta a féket, hogy be férjek.

1.7-es turbódízelt vezetek egyébként, ismerem az autót (legalább is eddig azt hittem), így nem szokott ilyenekből probléma lenni, de hihetetlen, hogy 2 éve vezetek napi szinten és ilyen hibákba esek, hogy 1500-as fordulatszámról kezdek előzni egy 60Le-s turbódízellel.

Mit gondoltok erről?

Sose kezdtem eddig úgy előzésbe bele ha előttem 150-200 méterrel már láttam, hogy érkezik szembe autó mert sose tudni mennyivel közleledik a szemből érkező. Inkább kivárom vagy kések két percet, de most nem tudom mi történt. Pedig a fentebb említett kanyar se volt messzebb 150 méternél, de egy 60-al közlekedő autót eddigi tapasztalataim alapján bőven meg kellett volna tudnom előzni. (nyilván eddig 4-es fokozatba mentem bele ilyen előzésbe így 3 másodpercnél sose tartott tovább a folyamat)



2020. jún. 20. 02:43
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

60 lóerős turbódízel? biztos?

Gondolom Opel, az 68, 82, 75, 80 ilyesmik szoktak lenni.

Ha a 68 lovas motoros, avval vigyázz, nem nagyon szereti, ha pörgetik. Hajlamos a repedésre a hengerfej.

Lehet azokkal előzni, de nagyon be kell nézni előtte az utat.

2020. jún. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Átmeneti figyelmetlenség, kezd kialakulni a rutin és reflexbol valtottál, ami nem célszerű elozeskor. Hiba, szerencse hogy nem lett baleset, egy időre sztem megjegyezted.
2020. jún. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Meg 20 éves rutinos rókák is belefuthatnak ilyenekbe :)

Nyugi, ezt most megjegyezted. Máskor óvatosabb leszel.

2020. jún. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan, 15+ év után is becsúszik ritkán egy-egy elmulasztott visszaváltás előzés előtt.


Egy dolgot jegyezz meg: nem szégyen megszakítani az előzést, de nagyon figyelni kell az eredetileg mögötted haladók pozícióját visszatéréskor.

2020. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem gáz, megeshet bárkivel. A lényeg, hogy jól reagálj és lassíts vagy gyorsíts, hogy időben vissza tudj térni.

2 éves jogsival még félig kezdő vagy.

2020. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Egy hibát írtál le. De végig többesszámban írsz. Miket szoktál még eltolni?

Az szerintem nem gáz, hogy benézted a sebességet.

Az már inkább, hogy utána nem tudtál reagálni, hanem sodródtál a helyzettel és a másik két résztvevőre bíztad magad. Vagy gyorsít a Jeep, vagy beenged, vagy lefékez a szembejövő vagy nem.

Előfordul, hogy valaki ilyesmi hibát vét, de akkor észbe kell kapni és reagálni. Visszaváltani kettőt és padlógáz, vagy kis fék és visszasorolás mögé.

2020. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fékezés, visszasorolás ebben a helyzetben nem volt szerencsés döntés mert egy Mercis folyamatosan tolt hátulról, ráment a Jeep-re, valamint ráhúzta az autót a felezőre.


#6 Szoktam eltolni dolgokat, pl nem mindig irányjelzem a kikerüléseket, néha ráhajtok a záróvonalra, tilosban parkolok ha nagyon nincs parkolóhely és csak egyperces dolgom van, STOP táblánál nem minden esetben állok meg, sebességem pedig általában a megengedett felett van 5-10-15-el (körülményektől függ)

Ilyesmit szoktam eltolni. Bár ebben van szándékosság is, nem úgy mint az előzésbe ami egy egyedülálló eset volt eddig.


Írt valaki lóerő kapcsán, hogy mennyi lehet. A 60-at azt körülbelüli értéknek írtam. Akkor 68 lesz az szerintem :)

2020. jún. 20. 09:58
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Eszembe nem jutna 5.-ben előzni, 2 sávos úton. Semmilyen autóval.
2020. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a hibák hozzák meg a rutint. Nincs ezzel baj, amíg ép bőrrel kerülsz ki belőlük, és a szembejövő sem őszül meg.
2020. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!