Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsőbbségi szabályok, valaki...

Elsőbbségi szabályok, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Még nem kezdtem el a tanfolyamot, itthon próbálgatom de sokszor lövésem sincs, hogy a KRESZ most mi alapján dönti el, hogy kinek van elsőbbsége(1. tagnak van 1 elsőbbség adás kötelező táblája de jobbra akar kanyarodni, nekem van 1 főútvonal jobbra folytatódik, de egyenesen akarok menni, 3. tag szintén egyenesen akar menni tőlem jobbra, rá a főútra)... totál homályos az egész.

ráadásul az egésznek semmi valóság-alapja sincsen, ez ott autóban ülve ezerszer egyszerűbb volt, ott gyakorlatban megy, itt program előtt ülve az egész egy érthetetlen maszlag...


2010. aug. 1. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

De jó volna képet látni... ennyire nem vagyok vizuális típus :)


Általánosan megjegyezhető, hogy akinek elsőbbségadás kötelezője van, az a keresztező út tekintetében nem latolgatja az esélyeket, vár, amíg véget ér a forgalom. De ez csak általános, jó lenne tényleg látni a forgalmi helyzetet, a táblákat és a kiegészítőket.

2010. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
általánosságban értem az összes ilyen jellegű kérdéssel kapcsolatban...
2010. aug. 1. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki főútvonalon halad, annak elsőbbsége van a mellékútvonalon közlekedővel szemben, bármerre kanyarodik. Ha a főútvonal jobbra kanyarodik és én el akarom hagyni a főútvonalat (pl. egyenes irányban), nekem kell elsőbbséget adnom a főútvonal irányából szemből érkezőknek, behúzódva balra a felezővonal mellé. Így helyet biztosítok annak, aki követi a főútvonalat. (Ha nincs elég hely erre, akkor a mögöttem jövő megáll és kénytelen kivárni, amíg én befejezem a műveletet.)
2010. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ilyen szituban...(kanyarodó főútvonal) a haladási sorrend:

1. aki folytatja az útját a főútvonalon

2. aki "lemegy" a főútvonalról

3. aki "felmegy" a főútvonalra

Ezen kívül amikor egyszerre több jármű azonos feltételek mellett (pl.: "elsőbbségadás kötelező", STOP tábla esetén)akkor mindig a jobbkéz szabály és a kanyarodási szabály dönti el az áthaladási sorrendet.

+ a gyalogosnak MINDIG elsőbbsége van, kivétel 1 esetben! (de azt nem tudom így leírva megfogalmazni...bocsi!)

2010. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!