Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a gyakoribb...

Szerintetek a gyakoribb átfogó közlekedési ellenőrzésekkel és szigorúbb büntetésekkel lehet/ lehetne javítani a baleseti statisztikákon vagy aki képtelen a szabályok betartására annak teljesen mindegy?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A mondat 2. része, szerintem. Mennyi olyan hír szokott lenni, hogy "ma" megbüntettek valakit, 2h. múlva másért, de ugyanazt a mukit, majd újabb 2h. múlva harmadjára is?
2020. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

4-es


Hát én mindig betartom a követési távolságot, mindegy mekkora dugó van, azt én döntöm el, mekkora távolságban követem az előttem haladót, városban egyébként is lemaradok, hogy tudjam segíteni a másik autóstársam esetleges besorolását.


Nekem eddig nem volt olyan szitu, ahol nem tudtam volna tartani a követésit, pedig mint említettem 6 éve vezetek, és túl vagyok 300.000 kilométeren, vegyes helyszíneken.


Örülök, hogy megúsztad balesetek nélkül, bár nagy felelőtlenség volt a részedről, hogy gyakorlatilag rutintalanul belementél az általad felvázolt szituációkba.

2020. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha városban 50 helyett 70-tel menni nem 30.000 forint lenne, hanem 300.000, én biztosan sokkal jobban odafigyelnék és egészen biztos vagyok benne, hogy mások is. Az már más kérdés, hogy 50/65-nél azért vannak nagyobb problémák is az utakon, de ez csak egy példa volt.
2020. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

5.-ös


Az hogy működne-e, vagy sem, majd kiderülne, az biztos, hogy sok ember elvesztené a jogosítványát.


Ergo működne, mert kevesebb autó, kevesebb baleset :)


Én csak egy lehetséges megoldàst vázoltam fel a kérdésre, nagyon röviden.

Nyilván mindenen lehetne finomítani.


Egyébként én továbbra is azt mondom, nem érdeke az államnak, hogy ezen szigorítsanak, mert ez így k*rva jó bevételi forrás.


30-60 ezer forintokat nagyon sok ember kivág mellényzsebből, ez nem visszatartó erő...


Vegyünk pl engem, amíg azt hittem, hogy ha egy civil rendőrautó kivesz a forgalomból, mert átmentem a piroson, és ezért 100.000 forintot fogok fizetni, minden sárgán megálltam, később utána néztem, hogy helyszínen “csak” 50.000 forintot szabhat ki, már több sárgán, esetleg halvány rózsaszínen cuppanok át.


Egy másik példa, évekig dohányoztam, miután 1040 ft-ért tudtam megvenni az általam szívott cigit, letettem, mert ennyit nem vagyok hajlandó érte fizetni, életem legjobb döntése volt, 2 éve tettem le, és 1.000.000 forintot spóroltam vele 2 év alatt.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy mindig van egy lélektani határ forintban.


Ha 200.000 lenne az alsó büntetési tétel, mint a kisangyal tartanák az emberek be a szabályokat, de amíg ez 30.000 forint, kit érdekel?


Úgy vannak vele lehet bemérnek évente 3 alkalommal, 90.000 ft, kifizetem, de ha 200k lenne, akkor ez a 3 alkalom, már 600.000 lenne egy évben, hidd el működne.


Biztosan háborognànak az emberek, majd lenyugodnának.

2020. júl. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Azokkal értek egyet, akik a büntetések mennyiségét sűrítenék, tehát a lebukási valószínűséget növelnék. Meg azokkal is, akik a büntetés súlyosságát is emelnék :-)


Ha mondjuk a forgalmas zebráknál minden egyes autóst análba vágnának, akik a láthatóan átkelési szándékú gyalogost nem engedi el vagy éppen a "halványzöldön" megy át, és ez rendszeres lenne, akkor sokat javulna a morál. De hogy ne vádoljon senki elfogultsággal, kerékpárosokat, motorosokat és gyalogokat is lehetne büntetni. De abban is egyetértek, hogy a büntetési tételek is néha nevetségesek. Amikor a büntifékező drága kocsis kap az életveszélyes manőverért pár százezret, amit farzsebből kicsenget, vagy felfüggesztettet, ha esetleg kinyír egy-két embert, annak nincs visszatartó ereje. A büntipontoknak sem. Kocsielkobzás, jogsibevonás és letöltendő a súlyosabb cselekményeknek.


Amúgy a józan eszet preferálnám legjobban, hogy az emberek belássák, hogy mindenki A-ból B pontba tart, és mindenkit várnak haza. A szabályok nagy része pedig nem azért van, hogy trükközzünk mint az adóval, hanem hogy ez meg is valósuljon. De sajnos a magyarok csak az erőből és agresszióból értenek...

2020. júl. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:

"30-60 ezer forintokat nagyon sok ember kivág mellényzsebből, ez nem visszatartó erő..."

Mondjuk ha naponta fizethetne enmyit? Vagy naponta többször is?

Szerintem jóval nagyobb lenne a visszatartó ereje, mint annak, ha minden tizedik évben egyszer kifizet kétszázezret...

2020. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azért az megnyugtató hogy nem csak én érzem úgy hogy nagy a gond ezen a területen...Közeli hozzátartozóm utánképzéses ügyekkel/ ügyfelekkel foglalkozik és hihetetlen dolgokat hallottam már tőle... természetesen mindig név nélkül!
2020. júl. 19. 15:01
 18/18 anonim ***** válasza:

16-os


Én nem mondtam azt, hogy nem kellene többször ellenőrizni.

Az én javaslatom, és a te javaslatod nem zárja ki egymást, legyen sok ellenőrzés, és baromi magas büntetési tétel.


Még inkább visszatartó erő lesz.

2020. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!