Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok, nem lehetne...

Mit gondoltok, nem lehetne valami kötelező KRESZ vizsga kerékpárosoknak is? Meg valami oktatás az iskolában a gyalogos közlekedéshez? Eszméletlen ahogy közeledik néhány ember!! Csak az a gond hogy ha miattuk hirtelen fékezni kell más is megsérülhet

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted a 70 eves Marikaneni meg Pistabacsi elfog menni tanfolyamra?
2020. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Varga Péte4 ***** válasza:
100%
Csak azért, mert pont 70 vagyok... Általános iskola 8. osztályában a "gyakorlati foglalkozás" cím ű tárgy keretében tanultunk biciklis KRESZ-t. A jó nagy iskolaudvaron volt kialakítva valami tanpálya. A csúcs az volt, hogy mindenki mehetett a tanár úr dongójával egy kört. Azt, hogy ez hivatalosan is a tanagyag része volt, vagy csak a tanár úr ötlete, nem tudom. :)
2020. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
19%

Azért azt tegyük hozzá, hogy sok autós se semmi és például lakott környéken nem 100-al kéne menni.


Megint egy vinnyogó ember aki nem képes lassan menni mások testi épsége érdekében...

2020. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is kéne, mégpedig az általános iskola alsó tagozatában elkezdeni, majd a felsőben folytatni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, pár óra évente belefér a tanrendbe.

Ha belegondolunk, hogy rengeteg KRESZ szabály vonatkozik a kerékpárosokra, és 12 éves kortól egy gyerek a főúton is bringázhat, szerintem kifejezetten felelőtlenség, megfelelő oktatás nélkül a forgalomba engedni őket!

Kötelező kerékpáros kresz vizsgát se tartanám hülyeség ék!

2020. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Jó, hogy kb. minden héten előjön valahogy ugyanez a kérdés...


A válasz röviden: mivel gépjárművezetők közül is sokan igen hajmeresztő szabálytalanságokat követnek el nap mint nap, hiú ábránd azt gondolni, hogy bármit megoldana e téren a KRESZ-vizsga. Cserébe irtózatos pénzbe kerülne az egésznek az adminisztrációja, ellenőrzése, ráadasul pont szembemegy a városi gépjárműhasználat visszaszorításának általános céljával az, ha plusz adminisztratív terhet vezetünk be.

2020. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Marha komoly adminisztrációs terhe lenne a tananyagba bele vennia KRESZ oktatást, én elhiszem, de most mégis, hogy vonatkozhatnak a KRESZ szabályai a kerékpárosokra, ha nem ismerik őket!

Ott egyáltalán nem mehet, amott tolni kell a bringát, itt elsőbbséget kell adni! Ezeket igenis meg kell tanulni!

2020. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy elvárni egy biciklistől vagy gyalogostól hogy betartsa a KRESZ- t hogy nem tanulta sehol elég lehetetlen ötlet. Idős rokonoktól hallottam hogy ők tanulták az iskolában anno... Lehetne olyan fontos a KRESZ oktatás mint az erkölcstan,etika, vagy hittan.
2020. júl. 19. 17:02
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Igen, kellene, sőt valahogy büntethetővé tenni a kerékpárosokat is.
2020. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

6-os, egyrészt a vizsgáztatás és jogosítványkiadás adminisztrációjára vonatkozott a hozzászólások, másrészt meg baromi egyszerű beleírni a tananyagba, hogy kellene oktatni a KRESZ-t, csak ugye kérdés, hogy mi helyett és ki fogja azt oktatni? Mikor tanulják meg a testnevelés vagy technikatanárok, hogy mit kell továbbadni? (Jóbarátom foglalkozik egyébként pedagógusok bringás oktatásával, igen komoly összegeket fordít erre az állam, DE nem rèsze mindez a mindenhol kötelező tananyagnak, így csak a lelkesebb iskolákba jutnak el.)


8-as, mégis honnan veszed ezt a marhaságot, hogy a kerékpárosok ne lennének büntethetőek??

2020. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9: Miért baromság? Van talán egyedi azonosító a kerékpáron, amivel utólag felelősségre vonható? Mert tudtommal nincs.

Tehát gyakorlatilag ha nincs "tettenérés" akkor kb. következmény nélkül tehet bármit.


#8

2020. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!