Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok többsége nem...

Zsoltvincze kérdése:

A kerékpárosok többsége nem ismeri a kreszt, nincs tisztában alapvető szabályokkal ami rá vonatkozik. Budapest forgalma nem alkalmas a kerékpáros közlekedésre! Miért nincs kötelező kerékpáros jogositvány?

Figyelt kérdés
Miért kell napról napra elviselnie a sok tudatlan kerékpárost az autosoknak! Mikor veszitek végre a fáradságot, hogy kezetekbe vegyetek egy kresz könyvet és megtanuljátok legalább a rátok vonatkozó részt!?

2012. júl. 19. 17:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
sok biciklisnek van jogosítványa is,vagy ismeri a KRESZ-t és mégse tartják be.de mutass olyan autóst,aki maradéktalanul alkalmazza a közlekedési szabályokat.én is kerékpározok és vezetek is,ezt többet,de nem igazán közlekedek minden szabályt betartva én sem.tehát az köpködjön aki tökéletes :D :D :D
2012. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
egyébként Bp még az autós közlekedésre se alkalmas város,ledudáljátok egymás haját,piros lámpa fogalma nem ismert,buszsáv sokak szerint dísz,villamospálya meg azért van hogy bővebb legyen az autósnak út,hogy 1 ici-pici percecskét spóroljon 1 lámpával.szerintem a kerékpár nálatok a legalkalmasabb közlekedési eszköz,mert környezetbarát,kicsi,gyorsabban lehet vele haladni mit a dugóba szópni,és nem utolsó sorban edzésnek se rossz.használom én is,meg a kocsit is,de jó időbe a bicikli vagy a robogó a nyerő itt vidéken :D
2012. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A kerékpáros főleg nem azért hajt szabálytalanul, mert nem ismeri a rá vonatkozó szabályokat, hanem mert úgy gyorsabb vagy biztonságosabb. És az autósok sem tudják ám annyira jól a KRESZt, pl. nekem már mondta autós, hogy menjek a járdán, ne az úton (lol), ne menjek körforgalomban, mert az bringával tilos (még inkább lol), és úgy általában hajlamosak lazán értelmezni a KRESZ rájuk vonatkozó részét, pedig elvileg nekik kötelező a jogosítvány.
2012. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az köpköd akinek nem volt gyerekszobája. Akinek jogosiványa van az nem jelenti egyben azt is, hogy ismeri a kreszt! A kerékpáros előre megy a pirosnál, de nem tud olyan gyorsan indulni mint Én az autval.Én nem kerékpározom, de átnéztem mi vonatkozik rájuk. Ezért állitom határozottan, hogy nem ismerik a kreszt és igy nincs keresnivalojuk a közlekedésben!
2012. júl. 20. 07:04
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek jogosiványa van az nem jelenti egyben azt is, hogy ismeri a kreszt!"

Érdekes, én azt hittem, a KRESZ ismerete előfeltétel a jogosítvány megszerzéséhez. Akkor ezek szerint a kötelező jogosítvány mégsem garantálja a KRESZ ismeretét? Mert ha így van, akkor azt hiszem, a kérdésed ("Miért nincs kötelező kerékpáros jogositvány?") máris tárgytalan :)


"A kerékpáros előre megy a pirosnál, de nem tud olyan gyorsan indulni mint Én az autval."

Tehát akkor mégsem a KRESZ nem ismeretével van bajod (ugyanis ez a manőver a kerékpáros számára engedélyezett), hanem azzal, hogy feltartanak a bringások? Meglepetés, máskor meg az autósok tartják fel a bringásokat. A közlekedés már csak ilyen, türelemjáték.

"Én nem kerékpározom, de átnéztem mi vonatkozik rájuk."

Én nem autózom, de én is átnéztem, mi vonatkozik rájuk.

"Ezért állitom határozottan, hogy nem ismerik a kreszt és igy nincs keresnivalojuk a közlekedésben!"

Ja hát állítani lehet sokmindent. Én is tudnék általánosítani, mert látok elég szabálytalanságot az autósok részéről, de ettől még nem mondom, hogy tiltsák ki az összes autóst. Aki szabálytalankodik, azt büntessék meg. Igazából erősebb rendőri jelenlét kéne az utcákra, jobban fogni az ÖSSZES közlekedőt, és akkor be lennének tartva a szabályok. Hozzáteszem azért, hogy autóval szabálytalankodni sokkal veszélyesebb, mert jóval nagyobb és gyorsabban megy, úgyhogy teljesen érthető, hogy az a kevés rendőr, aki az utcán van, jobban foglalkozik az autós közlekedés szabályosságával.

2012. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Kerékpáros jogosítvány: ugyan már! Az autósoknak is van, mégis okoznak balesetet, vagy más embernek bosszúságot.

Képesek leparkolni egy szűk kis járdán is, mert ott van egy sarki kis közért! Azt meg, nem látják meg, hogy picivel odébb van egy parkoló is, ahova egy terepjáróval is beállhatnak! A villamossínen és a kerékpárúton parkoló autósokról meg ne is beszéljünk. Ez nem csak szabálytalanság, hanem kicseszés a másikkal.

Vagyis itt nem a tanultság a fontos, hanem az odafigyelés! Ez tényleg, nagy elvárás a másiktól, vagy nem?

2012. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Zsolt, én azt javaslom, hogy próbáld ki, milyen érzés a városban kerékpározni! Egyszer munkába menet pattanj nyeregbe és érezd át, milyen két keréken! Szerintem sokkal empatikusabban tudsz majd hozzáállni a kerékpárosokhoz, ha tudod, mit miért csinálnak.


Látni fogod, hogy nem azért mennek a kerékpárút helyett az úttesten, mert fel akarnak téged tartani. Azért mennek ott, mert a kerékpárút vonalvezetése balesetveszélyesebb, ugyanis pont kiesik a bekanyarodó autósok látószögéből a velük párhuzamosan érkező bringás. De az is lehet, hogy sok a gyalogos a kijelölt gyalog- és kerékpárúton.


Látni fogod, hogy nem azért mennek a sáv közepe felé húzódva, hogy téged felbosszantsanak. Azért teszik ezt, mert így a kereszteződéseknél sokkal hamarabb meglátják őket az elsőbbségadásra kötelezettek, ráadásul a parkoló autók hirtelen kinyíló ajtajai sem veszélyeztetik így őket. És arról se feledkezzünk meg, hogy így nem próbálja meg senki sávon belül, centizve megelőzni őket.


Látni fogod azt is, hogy nem azért húznak fel a piros lámpánál a sor elejére, hogy téged lassú sétakocsikázásra kárhoztassanak. Azért teszik ezt, mert így a lámpánál jobbra bekanyarodó autók nem veszélyeztetik őket, nem kanyarodnak be előttük keresztbe. És még kipufogógázból is kisebb dózist kapnak így.


Sok mindent fogsz látni. Sok mindent jobban meg fogsz érteni. Ha akarod. Persze, ha csak utálkozni akarsz, szíved joga, de ne várj a többi embertől megértést! De ha rám hallgatsz, kipróbálod!

2012. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
fogadjunk nagy puhos jenki klón vagy,aki a kocsiba mereszti egész álló nap a valagát,ahelyett hogy feltenné a farát arra mocskos rohadt drótszamárra és tekerne néhány km-t.nem olyan nehéz dolog hidd el,egyszer kipróbálod és meglátod nem is olyan egyszerű dolog köztünk autósok között szabályosan közlekedni biciklivel ember. :D
2012. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Sok mindent eltaláltatok. Tényleg az autoban meresztem a fenekem. Napi 250-300 km vezetek itt a városban taxisként. Szeretek tekerni, de nem a városban! Kijelölt uton ki a városból vagv valamelyik ligetbe. Jogositványom 83-ota van, 1 éve kitöltöttem 10 tesztet itt az interneten 8 szor megbuktam volna. Meglepödtem és felháborodtam saját tudatlanságomon, azota 3 havonta átnézem a dolgokat. Sok szabály nem tetszik, de tetszik vagy sem igyekszem betartani! Nem úgy mint a kerékpárosok! Piros lámpa tisztelete, mikor tekerhetek a buszsávban, behajthatok-e minden egyirányú utcába stb. Az éremnek két oldala van ezért voltam kivácsi a másik oldalra is a kerékpárosok véleményére! Sajnos azonban azt kell látnom, hogy mindenki csak a saját szemszögéből nézi a dolgokat ( sajnos néha Én is). Kerépárra bárki felülhet tudatlanul a kegkisebb kresz ismeretek nélkül! A segédmotorhoz is kell vizsga a két jármü között nem látok nagy külömbséget ezért mondom, hogy a kerékpáros is tegyen le vizsgát!
2012. júl. 20. 18:04
 10/29 A kérdező kommentje:
Egy vélemény ami nem Tőlem hanem az utasomtól származik. Én annyit tennék hozzá, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Azért irom ide, hogy megismerjünk egy harmadik oldalt is. Csak gondolkozz el rajta semmi több. A vélemény: Rendben van beteker a melóba, de közben leizzad és szagolhatom meló végéig a testszagát!
2012. júl. 20. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!