Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól tettem vagy sem?

Jól tettem vagy sem?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt megyek az utcán, mennék át a zebrán, jobb oldalról megállnak, viszont miután már leléptem az útra, előttem kb 30 centivel úgy 25-30-al elhalad egy autó, nem engedett át. Pedig még rám néz az ürge, tipikus ablakon kikönyöklős tahó volt ránézésre. Én meg ráütöttem egyet a kocsira és ráordítottam hogy a jó édes anyád.

Szerintetek jól tettem vagy sem? Ha nem néztem volna balra simán elüt.



2020. júl. 31. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Fene tudja, tahóságra tahósággal válaszoltál. Értelme valószínűleg nem sok volt.
2020. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A KRESZ szerint türelmet kellett volna mutatnod a bunkó felé, meg megbizonyodni az áthaladás veszélytelenségéről.
2020. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Jól tetted. A mentőben már nem reklamálhattál volna. A fazon nagyonjól tudta, miért csaptad meg az autóját.
2020. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
#3 ezt úgy írod, mintha a mentőt azzal kerülte volna el, hogy rácsap az autóra.
2020. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, én is nehezen tolerálom, ha veszélybe sodorják a testi épségemet és bizony én is csapkodtam egy időben. Megjegyzem, olyan helyzetekben tettem ezt, amikor alaposan körülnéztem , szemkontaktus is volt, mégsem állt meg az autós. A baj azonban az, hogy semmivel sem lett utána jobb nekem, mert az autósok egy része ilyenkor megáll és elküld anyámba, egy másik része megijed és satuzik, ami ugye könnyen balesetbe mehet àt, ahol viszont ugye már felmerül a felelősséged (hiszen gyalogoskènt is tartózkodnod kell a zavaró magatartástól, nem csak autósként a gyalogosok irányában van ilyen elvárás a KRESZ-Ben!). Ezen túlmenően van néhány bokszbajnok beállítottságú közlekedő is az utcán, egyhez volt is szerencsém, bár ott nem csapkodtam, csak bemutattam neki egy elmulasztott elsőbbségadás miatt. És csak egyetlen olyan eset volt, amikor azért állt meg az autós, hogy elnézést kérjen tőlem. Nos, mindezt mérlegelve én inkább azt javaslom, hogy ne tegyél ilyet.
2020. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Biztos bunkó volt a sofőr, de te is az voltál.

Egyébként nincs önbiráskodás.

2020. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Jól, kiváló stresszlevezetés. Ennél egy szinttel magasabban volt az az ismerős apuka, akitől a zebrán 5 centire állt meg egy degenerált, miközben a gyerekkel mentek át. Jól belátható zebra, meg tudott volna állni. Lendületből ment le az egyik visszapillantó tükör. Nem lett rendőrségi ügy, a fickó sejtette, hogy ez most a nagyon lokális figyelmeztető bírság volt, és olcsón megúszta, mert ki is rángathatta volna a kocsiból az apuka...


Ugyanakkor sajnos belefuthatsz kisp.csű Janiba (ezekből rengeteg van ebben az országban), akinek az ilyen figyelmeztetés a legnemesebb szervének a bántalmazásával egyenrangú, aztán kiugrik és megpofoz.

2020. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Egyszer elgázoltam egy csávót a zebrán. Biciklivel nagy sebességgel kivágódott elém. A végén a csávó felpattant majd beverte a szélvédőt, szét rugdosta a kocsi karosszériáját, mindezt úgy, hogy ott állt mögötte pár méterre a rendórautó.


A végén én nem kaptam semmilyen büntetést, ő viszont ült 1 évet rongálásért.

2020. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
#8 nyilván ez más tészta, nem is értem miért hoztad fel.
2020. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Ebből nem derül ki, hogy mi volt a szituáció. A túloldalon lehet, hogy megállt az autó, de a közelebbi oldalon lévő lehet, hogy már féktávolságon belül volt.


Tudod, van az a mondóka, hogy "balra nézek, jobbra nézek, hanem jön semmi átmegyek". Ezt jó lenne, ha észben tartanád, mert a robot módjára közlekedő gyalogosok okozzák a legtöbb ilyen balesetet.

2020. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!