Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti veszélyeztetés miatt...

Közúti veszélyeztetés miatt első felindulásomban feljelentést tettem. Milyen eljárást von maga után konkrétan?

Figyelt kérdés
EGy autós a vasúti átjáró után közvetlenül,a még tartó vasúti záróvonalon beelőzött, miközben már gyorsulásban voltam és elkezdett rámfékezgetni.Háromszor rámfékezett és visszakényszerített kb. 30-ra,de még akkor sem vettem a lapot hogy szemétkedik.(Előtte senki nem volt.)Ezért be akartam előzni,mire rám húzta a kormányt,át is ment a felezővonalon és ismét rám fékezett,mire vissza kellett kapnom a kormányt,hogy ismét mögé kerüljek,vissza a sávomba.Pipa lettem és feljelentettem.Az autós kamerám felvette,tisztán látszik rajta a teljes manőver és a rendszám is.Viszont a dátum valamivel korábbi,mert nem vettem észre,hogy elállítódott.Sajnálom,ha netán elvennék a jogsiját,meg bíróság és egyebek,mert lehet hogy nem alapból agresszív,csak akkor épp problémája volt és rajtam akarta "leverni",mert épp én voltam előtte.Lehet hogy a családja fogja meginni a levét a hirtelen hülyeségének. Viszont beadtam a teljes útról a videót.Visszavonható-e a feljelentés ha meggondolom magam?Vagy már ott a videó-bizonyíték és megy a maga útján?Hátha abból is tanulna,hogy ne szemétkedjen,mert bármelyik autóban lehet kamera és feljelenthetik,mint most én.Lehet,hogy ez is elég lenne neki.Persze minek csinálta?Én nem adtam okot rá.De akkor is sajnálom,pedig nagyon megijesztett.És nekem 35 év alatt soha még egy koccanásom sem volt,főleg azért lettem dühös,hogy veszélyeztetett 35 évi balesetmentes közlekedés után.Meg ugye az autóm is összetörhetett volna velem együtt.

2015. nov. 8. 02:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Hát, mostanában a felvételesdit nagyon büntetik, tehát nem biztos, hogy téged nem vesznek elő emiatt.

Egyébként én is be fogok szerezni egy kamerát, mert egyre több az ilyen közveszélyes söpredék.

2015. nov. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Alex Fly ***** válasza:
Végül is visszavonhatod. De ha a hatóság szerint is megáll a veszélyeztetés, akkor nekik hivatalból kell eljárniuk; ui. az bűncselekmény. Egyébként meg az ilyet nem kell félteni: most megúszta a manővereit baleset nélkül... de az ilyennek akkor sincs semmi keresnivalója volán mögött.
2015. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
A múltkor pont volt erről szó a tv-ben,ott egy porsche panamerat vett fel valaki,hogy atmegy a piroson!ő is elküldte a felvételt a rendőrségre ahol közölték vele hogy les zarják a felvételt és nem indítanak eljárást!sőt még majdnem az embert vették elő a kamerázás miatt....szóval csak óvatosan ezzel az önkébtes rendőrösdivel!!
2015. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A rendőrség azt mond amit akar ,lusta és dilettáns szervezet :általában az van ,hogy baromira utálnak dolgozni és nem akarják hogy magánemberek felvételei árasszák el őket és a békés trafipaxolós nyugalmukat megzavarják. Ezért vannak az elutasítások és üres kamu fenyegetőzések.


Bírósághoz kell fordulni ilyen esetben, ott szabad bizonyítási jog van, és a körülmények figyelembevételével elfogadják a magán kamera felvételt is. Mivel ezer eset van ahol másképpen nem bizonyítható ha valaki bűncselekményt,szabálysértést követ el. Hiába mondod hogy te láttad hogy befékezgetett leszorított,ha ő tagadja és azt mondja ott se volt akkor buktad az egészet. Még ha tanúd is van a kocsiban,arra ráhúzzák hogy elfogult, meg a másik fél hoz 3 másik tanút hogy abban az időpontban otthon tv-zet..Szóval a kamerafelvétel nemhogy nem tiltott hanem baleset esetén az egyetlen jogérvényesítési esély.

2015. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Visszavonhatod a feljelentést,valószínűleg akkor nem is lesz belőle semmi.
2015. nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elárulnátok, mi tiltja a kameràzást, ha nem kézben tartott eszközről van szó? Mert én ilyen jogszabályról nem tudok. Közzétenni egy videót nyilván csak kitakart rendszámmal és arcokkal szabad, de elkészíteni egyáltalán nem tilos.


Én nagyon támogatom azt, hogy szűrjük ki magunk közül a veszélyes vezetőket, márpedig a leírásban szereplő veszélyeztető autós egyértelműen alkalmatlan a közúti járművezetésre - hiszen egy vélt, valószínűleg nem túl súlyos sérelmet egy másik ember testi épségének és anyagi javainak kockàztatásával torolt meg. Tudom, hogy a feljelentgetősdinek negatív felhangja van idehaza a történelmünk miatt, de itt tényleg emberéletek veszélybe sodrása történt és igenis helyes dolog az ilyen eseteket a hatóságok tudtára adni.


Az sem igaz, hogy a rendőrség élből visszautasítja az ilyen ügyeket. Egy kis nyomàsgyakorlas olykor nem árt, például a médián keresztül, de mégegyszer leírom: fontos az ilyen emberek kiszűrése, így megéri az utánajárást.


A többi közlekedő nevében kérem, hogy ne vond vissza a feljelentést!

2015. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért beszéltek baromságokat, közterületen azt kamerázol amit akarsz. A rendszámot sem kell kitakarni!


A feljelentést visszavonhatod, de ne tedd. Aki ilyen idegbeteg barom az nem való az útra. A családjának meg magyarázkodjon ő otthon, ha e miatt gondjuk lesz.


Az én életemet, a testi épségemet vagy a vagyonomat (aka az autómat), amiért keményem megdolgoztam ne veszélyeztesse senki, mert épp rossz napja van. Akkor takarodjon be egy szanatóriumba a hétvégére kezelésre.

2015. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

A kamerázóknak keresztbe tesznek ahol tudnak.

Magánember legálisan nem rakhat fel olyan kamerát, ami a kapuja előtt történteket rögzíti. Tehát pont nem igaz, hogy közterületen akármit lehet kamerázni.

Tudod a döntéshozói szinten senkinek nem érdeke, hogy nyoma maradjon az igazságnak.

Nem véletlen, hogy a térfigyelő kamerák is olyanok, amilyenek.

A pógár nyugodjon meg, hogy vannak, csak éppen használhatatlan felvétel készül, esetleg nem is készül, vagy már "törölték".

Most gondolj bele miből élne az a sok szabálykiforgató gennyes védőügyvéd, ha minden bűntettet, jogos önvédelmet kamera rögzítene....

2015. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szerintem az autós eseményrögzítő kamera használata megengedett, ha nem blokkolja a trafit.Az ügy már rég a rendőrségen van, de engem eddig még nem értesítettek a fejleményekről. Lehet, hogy a rendőrség szerint a feljelentőnek semmi köze hozzá, hogy intézkednek-e, vagy ha igen, mit. pedig szeretném tudni, hiszen megérdemelne némi büntetést. Végül így gondolkodtam és nem vontam vissza. Egyetértek azon hozzászólással, hogy az én testi épségemet és az autómat ne veszélyeztesse egy kötekedő szemétláda.Én nem is láttam, míg nem kezdett előzni, tehát nem volt mit megtorolnia. Csak biztosan kötekedni volt kedve.
2016. febr. 10. 20:44
 10/16 anonim ***** válasza:

# 8


Természetesen ez baromság. Azt és ott kamerázol közterületen, amit csak akarsz. Vagy szerinted pl. tilos a Hősök terén családi felvételt készíteni, ha látszik rajta egy arc, egy rendszám vagy bármi? Ugyan már...

2016. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!