Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mit tehetek?

Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Előttem lerobban egy autó a nagy forgalmú körforgalomban. Kiteszi az elakadásjelzőjét, de nem férek el mellette, csak úgy tudnék bemenni a körforgalomba, ha átmegyek a szembesávba szabálytalanul és bepofátlankodok, mert folyamatos a forgalom. A mögöttem lévőknek ugyanez a lehetőségük van csak.


Ezt hogyan lehetne szabályosan megoldani? Nem csak engemet nézve, hanem a mögöttem álló kocsisort is. Mit kellene tennünk?


(Megtörtént eset)



2020. aug. 2. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt de nagyon fontos! Ez egy ponyvás teherautó volt, nem lehetett mögüle kilátni. Direkt nem írom le mi volt, de el fogom árulni.
2020. aug. 2. 17:03
 2/9 anonim válasza:
100%

Én is kerültem hasonló helyzetbe, nem is olyan régen. Kiszáltlunk páran, segítettünk arrébb tolni. Szerintem ez a legjobb megoldás, nem csak saját magamat, de a többi közlekedőnek is segítek vele.

Sajnos sokszor van úgy, hogy nem lehet betű szerint betartani a KRESZT-t, de ha kölcsönösen figyelünk a többi közlekedőre, akkor az ilyen helyzetek könnyen orvosolhatóak. Szabályosan mindenestre legjobb tudomásom szerint nem kerülheted ki csak úgy (bár ezt nehéz így megállapítani a konkrét forgalmi szituáció ismerete nélkül).

2020. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiszállsz és segítesz odébb tolni az autót; ha ez neked nem megy, akkor megkéred a mögötted állók egyikét.
2020. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ja, hogy teherautó, akkor vontatni lehet csak.
2020. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
2 voltam. Hát igen, az, hogy teherautó elég lényegi eleme a sztorinak. Ha nagyon nincs más mód, akkor a szembe közlekedők segítsége kell, de ettől még nem lesz szabályos kerülés a szembe sávba átsorolással való előzés. Ha meg van rendőr (ha forgalmasabb csomópont, akkor azért elég hamar ki szoktak érni), akkor nem kell nagyon gondolkodni. Várjuk a végét ;)
2020. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem teljesen világos a helyzet: a teherautó az úton robbant le és ki lehetett kerülni úgy, hogy átmész a szembejövő sávba vagy már a körforgalomba behajtó, fizikailag egysávos részen állt meg?


Ha még az úton és ott csak terelővonal van, akkor szabályosan megelőzheted, persze csak nagyon körültekintően. Ha záróvonal, én azt mondanám, megfelelő körültekintéssel egy ilyen helyzetben bárki elkövetheti a szabálysértést és egyáltalán nem számít "bepofátlankodásnak" a dolog. A szembejövőktől elvárható (vagy az lenne legalábbis), hogy ha látják, hogy egy műszaki hibás jármű elfoglalja a sávod, akkor segítsék a továbbhaladásodat.


Ha az egysávos behajtón robbant le és nem lehet letolni a műszaki hibás járművet a padkára, akkor a legjobb megoldás szerintem az, hogy a padkán/járdán/füvön kerülöd ki a teherautót, és esetleg onnan hajtasz be a körforgalomba, ha ez megoldható.

2020. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Egy üres teherautót 4-5 ember simán el tud tolni. De még azon a pár méteren egy személyautó is ki tudja húzni a körforgalom közepéről.
2020. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azon a részen állt meg, ahol már záróvonal van, de fizikai akadály nincs. Én kikerültem, igen, szabálytalanul, de utólag nagyon sokat gondolok rá, hogy lehet ki kellett volna szállnom segíteni! Úgy láttam hogy mások is jöttek utánam mögöttem, át a szembesávba. Viszont ha odébb is toljuk út szélre, szerintem akkor sem fértek volna el mellette, lehet semmi értelme nem lett volna.
2020. aug. 2. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Kíváncsi lennék miért lettem lepontozva...


Kérdező, nyilván olyan helyre kellett volna húzni, ahol nincs útban...


#7

2020. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!