Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma megállni és várakozni...

Ma megállni és várakozni tilos helyen parkoltam . Utolag vettem észre mikor mentem vissza és fényképezte egy tök civil ember az autót. Ilyenkor számithat az ember birságra? Vagy ha már ott van miért nem büntet meg ha közterületes?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptál büntetést / mikuláscsomagot, akkor már nem is fogsz. Valószínűleg valamelyik idióta Facebook csoportba került fel a fotó a parkolásodról.
2018. jan. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért idióta Facebook csoport az, ahol a béna hatóságok helyett a közösség erejével próbálnak megoldani egy problémát?
2018. jan. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szoktak ilyent csinálni fontoskodó emberek. az lehet, hogy a rossz helyen parkolásoddal akadályoztál valamit, és ez lesz a bizonyíték...


van ilyen, a megállni tilos táblát javasolt észrevenni.


Ha ott nem kaptál semmit, akkor még van két heted, aztán felejtős.

2018. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tuti fenn leszel valahol facebookon. Büntetéstől nem kell félni, mert nem kapsz.
2018. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Miért nem kérdezted meg, miért fényképezi?

Utólag is kaphatsz csekket.

Én egyszer nem tudtam megállni sehol, tele volt minden parkolóhely, időre mentem, ahogy ott kínlódtam, egy idős bácsi odajött, hogy álljak be nyugodtan az ő kapubejárójába, megengedi.

Odaálltam, majd jó fél év múlva kaptam csekket rendőrségtől, hogy tiltott helyen álltam. Bementem, hiába mondtam, bácsi megengedte, ki kellett fizetnem büntetést.

2018. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előző: lehet, hogy valami vicces kedvű öreg volt, és nem is ott lakott, aztán az ott lakó meg kihívta a rendőröket, hogy nem tud beállni. :)

Mert ha tényleg engedélyed volt rá, és nem lógtál ki túlságosan az útra, meg ilyesmi, akkor nemigen lehetett volna bírságolni. Honnan tudta volna a rendőr, hogy nem az ott lakó autója áll a kapu előtt? Nem tiszta ez sehogy.


Kérdező: A közterületesek nem csak helyszíni bírságot adhatnak, hanem feljelentést is tehetnek:

[link]

Azért reménykedj, hogy mégsem hivatalos személy volt a fényképező.

2018. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kapubeállóért sem szoktak büntetni, mert gyakori, hogy maga a tulaj parkolja ott az autóját rendszeresen.
2018. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#2: nem hiszem, hogy a közösség erejével bármit meg lehet oldani a Facebook-on, de ne legyen igazam. Az, hogy naponta száz autót feltöltenek az emberek, akik valamilyen okból a vonalra parkoltak, esetleg két helyet foglalnak el, milyen módon teszi jobbá a világot?
2018. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8-as

Igen, a facebookos csoport nagyon hatékony. Egyrészt azért, mert az az 1-2 ember, aki megalapította a csoportot, ők több száz, vagy több ezer embernek átadták a nézeteiket, vagyis hogy nagyon csúnya dolog a tilosban parkolás, a mozgáskorlátozottak helyén való parkolás, stb. A csoportban lévők 95%-a hidd el, hogy akarva már nem parkol olyan helyre, ahová nem lenne szabad, a maradék 5% esetleg pórbál direkt feltűnést kelteni.

Én pl az a fajta vagyok, hogy 100x jobban félek attól, hogy valaki lefényképez, hogy szarul álltam meg, és ezt meglátják az ismerőseim is, mint a büntetéstől. A büntit kifizetem, aztán nem tud róla senki, de ha facebookra feltesznek...

2018. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9: rendben, ki így, ki úgy. Én inkább azért nem parkolnék úgy, mert tilos :) De ha tényleg ilyen ereje van a csoportnak, akkor örülök. Ettől még persze bármikor előfordulhat bármelyikünkkel, hogy összejön egy fotóra való, és semmi bajom nem is lenne ezzel, ha az alapvető szabályokat betartanák a feltöltéskor (rendszám kitakarása pl.). De ez itt már erősen off-topic, be is fejeztem.
2018. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!