Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez szabályos, vagy büntetik?

Ez szabályos, vagy büntetik?

Figyelt kérdés
Ha van két sáv egymás mellett, az egyik jobbra kanyarodik, a másik balra/megy tovább egyenesen. És véletlenül rossz sávba álltál be, de nincs mögötted senki, ezért hátra tolatsz és átmész abba a sávba, amelyik neked kell.

2020. aug. 15. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem egyirányú az út, akkor nyugodtan lehet hátramenetben közlekedni.
2020. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó, most megnyugodtam, köszönöm. :) Éjjel kétszer is elkövettem ezt, és féltem, hogy lesz valami következménye.
2020. aug. 15. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet egyetlen nap kétszer is rossz sávba menni?
2020. aug. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy második alkalommal vezettem oktató nélkül, pár napja jött meg a jogsim.
2020. aug. 16. 01:21
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Üljön be valaki melléd... Menj lassabban, használj waze programot az mondja hogy melyik sáv jó neked..
2020. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ült mellettem valaki, lassan mentem. Azt használtam, csak nem tudtam jól megítélni a távolságokat, és azt hittem, hogy eggyel később kell kanyarodnom.
2020. aug. 16. 09:33
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ááhhh...

Am én ilyenkor általában befordulok, az tisztább a waze meg keres egy ú útvonalat, vagy ha lehetséges egyikben vagy y ba Meg fordulok.....

2020. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Először én is arra akartam menni, csak amúgyis piros volt a lámpa, mögöttem sehol senki nem volt, ezér váltottam sávot mégis.
2020. aug. 16. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Jah... Hát akkor simán... Ha nincs időd akkor menj tovább pl nem engednek be zárovonal stb
2020. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
A KRESZ 33.§-t nézd meg, ebben van leírva, hogy hogyan szabad, és mikor nem szabad hátramenetet végezni. Ha a tiltások egyike se vonatkozik az adott helyszínre, és záróvonal sincs ott a sávok közt, akkor szabad ilyen módon, tolatva sávot váltani.
2020. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!