Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kit büntet meg a rendőr, vagy...

Kit büntet meg a rendőr, vagy ki húzza a rövidebbet?

Figyelt kérdés

Autóúton, én a belsőben megyek, megfelelő sebességgel, ami mondjuk 110 km/h. Megjelenik egy autó, ami szintén a belsőben, jóval lassabban megy. Látja, hogy jövök mögötte, de nem áll félre, azért én azonnal kimegyek a külsőbe és megelőzöm jobbról.

Ha ebből vita lesz később, akkor kit büntetnek?


A belső sávban tartó lassabban megy, és nem enged el, tehát hibás.

Azonban én jobbról előzök, ami szintén hiba.


Itt ki kapja a pofont?



máj. 21. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Te kapod
A másik autó kapja
14 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
30%

A másik autó.

Feltartja a forgalmat indokolatlanul, és nem tart jobbra.

Alapvetően bele lehet kötni, hogy te azonnal előzöd meg jobbról, de mivel ő követi el a nagyobb bűnt, ő fog kapni.

máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
71%
Miért lenne ebből vita?
máj. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
23%
A másik autó. Durva hogy valaki autóúton belsősávba merészkedik 110 km/h alatt. Persze ha áll előtte a forgalom az más, de nem hinném hogy ez volt a helyzet. Nem az utakra való az ilyen.
máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim válasza:
93%
Mindkét sofőrt büntetik ilyenkor, az egyiket jobbratartási kötelezettség megszegése, a másikat meg előzési szabályok megszegése miatt. A büntetési tételek fent vannak a neten.
máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
78%
Jobbról előzni tilos. kimész jobbra, és ott mész tovább.
máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
83%

Mi indokolja azt, hogy a belsőben mégy? Folyamatos előzésben vagy? Mi indokolja a másik belső sávban haladását? Folyamatos előzésben van?

Jobbról előzni tilos, elhaladni szabad.

máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag a büntetés egymástól független dolog, mindkét sofőrt megbüntetik szabályszegés miatt. Nem úgy működik, hogy "aki a nagyobb bűnt követi el, azt büntetik meg".
máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
63%

Én elmegyek az ilyen mellett jobbról és kész. Akkor büntessenek meg.

Egyre többen csinálják azt hogy folyamatosan a belsőben mennek majd ha jön egy gyorsabb akkor (jobb esetben) elengedi majd ismét vissza megy a belső sávba...

máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 Esetleg ha van kamera a közelben, vagy a másik autó sofőrje házmesterkedne.


#6 Ezt kérdezhetem a másik autótól is. Én vagyok a gyorsabb, ezért - ha jól tudom - első sorban neki kell elengedni engem.


#4 & 7 Ilyenkor egyébként nem lehet hivatkozni arra, hogy a másik kényszerített szabálytalanságra?

máj. 22. 08:37
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Te leálltál beszélgetni a lassabb autóssal? Mikor, hol és miért? A te szabálytalanságod fontosabb, mint a másiké? Ha te is figyelmen kívül hagyod a rendet, mi alapján kéred számon a másikét?
máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!