Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpár első fékjét a...

A kerékpár első fékjét a kormány melyik oldalára kell szerelni?

Figyelt kérdés
A 30éves Csepel biciklin az első fék a jobb oldalon van(acél fékkar),ami nem is helyezhető át a bal oldalra,az újon a baloldalon van,a Babettán a jobboldalon van,a vásárolni kívánt elektromos kerékpáron a baloldalon,mindez újonnan.Biztonsági szempontból szerintem nem jó,főleg ha felváltva használjuk őket és vészhelyzetbe kerülünk.
2010. aug. 4. 22:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, mikor még hátul kontrafék volt és csak egy fékkar volt, azt általában a jobb oldalra szerelték. Mikor bejöttek a láncváltós kerékpárok és hátra is patkófék (később V-fék vagy tárcsafék) került, akkor jött divatba, hogy jobb oldalra a hátsó, bal oldalra az első fék karja került. Az indokot pontosan nem tudom. A motorkerékpárok (ebből a szempontból a Babetta is tekinthető annak) első fékje mindig a jobb oldalon van, bal oldalra a kuplungkar vagy a hátsó fék karja kerül.

Valóban, nem jó ez a fordított felállás, de ez van. Átszerelhető a másik oldalra a fék, én is meg szoktam tenni, mert jobbkezes vagyok, finomabban tudom adagolni az első féket a jobb kezemmel és úgy gondolom, annak a finom adagolása fontosabb, mint a hátsóé, mert csúnyábbat lehet esni, ha elnézem. Nem mellékesen sokat motorozom és hozzá vagyok szokva a jobb oldali első fékhez.

2010. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!