Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan cseréljem ki a kormány...

Hogyan cseréljem ki a kormány szervó olajat 96os évj ecotech motoros Opel Corzámba?

Figyelt kérdés

Milyen olajat vegyek?

Mit meg hogy tudok csinálni?


2011. aug. 6. 19:44
 1/2 Combi27 ***** válasza:

Hogyan cseréld ki: leengeded a régit, betöltöd az újat :)))

Viccet félretéve: Meg kellene nézni milyen a gyári ajánlás bele, és mennyi kell.A legtöbb autóba jó az ATF Dextron II, vagy III, olyan két liter körüli mennyiség.Cserét ha még nem javítottál autót,szerintem végeztesd el egy autószerelőnél(ne szakszervízbe, mert qrva drága)

2011. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hello! Én arra lettem volna kíváncsi, hogy mit hol keresek illetve, hogy csináljak a cseréhez. Van szervizkönyvem a kocsihoz az ilyen otthoni munkával elvégezhető ügyes bajos dolgokat megszoktam csinálgatni.

Idő közbe rájöttem, hogy ez nem szervos, mert akkor valami szervó olaj tartálynak lenije kellene a motortérben. Ezt viszont nem találtam. Vlami rásegithetös lehet.

Nemrég lett kicserélve a lengéscsillapítók a kocsin KYB gázos gátlok lettek beszerelve illetve toronycsapágyak silentek is cserélve lettek. Kicsit nehezebb lett a kormányzás, ezért gondoltam valami ügyességre.. de az lett volna a legügyesebb ha futóművet is beállíttatom.

Csakhogy hátsó hídtestemmel is van valami baj, hogy az egyik kerék 2cm el hátrébb van mint a másik és mindkét hátsó kerék a gyári maximális megengedett érték 2Xesével szét tart. De nem látni gumikopás jelét.

Szóval az a lényeg, hogy hátsó hídtestcsere is önmagában nem kis lóvé. Így hogy cseréltem a 4 gátlót ezt elég volt 1Xre letudni.

Majd a hídtestcsere után beállíttatom a futóművet. Így nem fizetnék 2Xes díjat. Mert míg a gumik nem kopnak addig szerintem, gyakorlatilag nem szükséges.

Egyébként köszönöm válaszod. Szerintem erre az lesz a megoldás amit leírtam.

2011. aug. 10. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!