Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lassítasz 50 km/h-ra,...

Miért lassítasz 50 km/h-ra, Te drága átlag magyar autóstárs, ha egy 90-es táblánál/úton kint a traffipax?!?!?!?! Tanuljatok autóstársak! menjen a híre a lenti megjegyzésnek, hova küldjem még ezt el?!?! nyomjátok neki

Figyelt kérdés
90-es táblánal egy átlagos autó mutatójával 113 km/h simán belefér!! Érted!?! 106-tól büntethet a drága jard, 100 felett 3% a hibahatár a gépének, tehát hozzá kell adnia +4km/h-át, tehát 110-re teszi a szuper traffiját.. az órád többet mutat 3-4 km/h-val... Az egyenlet vége: 106+ 4(3,3 de felfelé kell kerekíteniük)+ 3 (vagy több)= 113!!!
2020. aug. 23. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés jogos... én ha meglátom a traffit csak ránézek az órára, és ha nem megyek gyorsabban a megengedettnél, akkor nem lassítok. Én azokat sem értem, akik 110 km/h-s korlátozásnál meglátják a rendőrt 80-90-el haladni a KÜLSŐ sávban, és nem merik megelőzni, inkább lelassítanak az ő tempójára. Miért? Egy büdös szava nem lehet, ha elhúzol mellette 110-zel, mivel teljesen szabályos vagy.

Sőt, ha a belsőben megy ilyen lassan, akkor is elmehetsz mellette a külsőben, mivel amiatt sem állíthat meg, ha csak elhaladsz mellette. Én már megtettem, és mi történt? Az égvilágon semmi. Mindenki ballagott a rendőr mögött 80-nal a belsőben, én pedig mindenki mellett elhaladtam a külsőben 110-zel. Utána a rendőr is kiment a külsőbe. Gondolom arra vártak, hogy legyen végre valaki, aki meg meri előzni őket, közben meg jót röhögtek a mögöttük haladókon.

2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Amit írtál, az a közig bírságra vonatkozik. Szabálysértést kisebb túllépésért is adhatnak.


De egyébként tényleg létezik a jelenség, hogy egyesek összetojják magukat egy kamerától.

Kedvencem, amikor az autópályán a belső sávban 150-nél befékeznek 110-re az útdíjas kameránál. :D

2020. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Akkor tanulj te is, kedves kérdező. 90-es táblánál 93km felett helyszíni bírság, 108km felett közig. bírság, vagyis 108-ra állítják általában a trafit:


[link]

2020. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
De ha csak helyszíni bírságra mennek, nem közig. bírságra, akkor jóval lejjebb is állíthatják.
2020. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Tc legutóbbi videója erről szól, több emberhez eljut mint ez a kérdés. :)
2020. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

90 fölött már büntethet.

Ettől függetlenül hülyeség 50-re lassítani, de nem is jellemző ez, esetleg a saját órája szerinti 90-re, ami lehet akár 85 is.

2020. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%
Engem is zavar amikor lakott területen lelassítanak 35-re.
2020. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Bárhol lehet egy 50-es tábla, néha én is csak a gps-en veszem észre hogy megváltozott a sebességhatár.
2020. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Látom, nagyon megy a matek; kár, hogy ilyen fölösleges dolgokra fordítod az energiádat, ahelyett, hogy szabályosan közlekednél.

A 90-es táblánál, ha hiszed, ha nem 90 a MAXIMÁLIS engedélyezett sebesség.

Az egy dolog, hogy a rendőrség hagy valamennyi eltérést, de ennek semmi köze a fizikához: miszerint hatványosan növekvő a fékút (a többiről most ne is beszéljünk). Illetve, hogy a teljes utadon ezzel csak 5-6 percet rövidítesz? Miért nem matekolsz ezeken is egy kicsit?


Én olyat még nem láttam, aki 50-re lassít traffinál.

2020. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Autópályán a seggemet szagolgatja a leharcolt németprémiumjával, aztán lesz hely a külsőben, kihúzódok hogy elengedjem. Nagy gázzal mellémér aztán befékez mert meglátjana VÉDA oszlopot. Persze eközben nekem kell fékezni, mert utolértem a következő lassút a külsőben, mert nem enged vissza az impotens gyökér, pont mellettem jön...

A másik meg az országút. Bazmeg lassítson annyira hogy óra szerint 90, és akkor nem lesz baj.

De eleve ha ennyire fosik a büntitől miért megy megengedett felett egyáltalán? Mert hülye.

De komolyan rengetegen befékeznek 50-60 környékére, iszonyat balesetveszélyes...

2020. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!