Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet a rendőr ha...

Megbüntethet a rendőr ha személyautóból kiveszem a hátsó üléseket és úgy használom az autót?

Figyelt kérdés
2020. aug. 24. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos kivenni.
2020. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2020. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntethet meg érte, az ülőhelyek számának ideiglenes csökkentése megengedett. De ha nincs hátsó ülés, akkor oda nem is ülhet senki, hiába papíron ötszemélyes a jármű.

(láttam már padlólemezre ültetett, biztonsági övbe kapaszkodó, "csak a szomszéd utcába viszem haza a sógorékat, ne kelessen már kétszer fordulni ennyiért" utast, meglepő látvány volt)

Illetve ha műszaki vizsgára viszed az autót, akkor minden gyári ülésnek és biztonsági övnek meg kell lennie, akkor is, ha előző nap még ganyét szállítottál a hátsó üléssor helyén és másnap is így fogsz tenni.

2020. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos kiszerelni (hacsaknem nagycsaládos kedvezménnyel vett 7 üléses verdád van, mert arra átalakítási tilalom vonatkozik :D)
2020. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos kivenni. Műszaki vizsga előtt viszont tedd vissza, mert anélkül bukta.
2020. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"(láttam már padlólemezre ültetett, biztonsági övbe kapaszkodó, "csak a szomszéd utcába viszem haza a sógorékat, ne kelessen már kétszer fordulni ennyiért" utast, meglepő látvány volt)"...


kontráznék: 5 személyes kocsi csomagtartójában, műanyag kerti székeken ült két faszi egy előttem menő kocsiban....

2020. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!