Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lehet alkoholos állapotb...

Miért lehet alkoholos állapotban vezetni kerékpárt? Miért lehet gyalogosan közlekedni közterületen alkoholos állapotban?

Figyelt kérdés

Egy rendőr megmondta hogy lehet vezetni alkoholos állapotban kerékpárt addig ameddig biztonságosan tud vezetni kerékpárt.


De miért nincsen ott is zéro tolerancia mint az autósoknál?


Ez hülyeség és ökörség hogy csak a teljesen részegeket szállítják le a bicikliről hiszen már egy pohár sör is jelentősen rontja a reakció képeséget a látást és a külvilág érzékelését.


Illetve ugyanúgy lehet részegen is menni az útesten egy részeg nő dőlöngézve ment az útesten a kocsi meg nem tudott elmenni tőle dudáld de hiába utána lefeküdt a útpadkára én oda mentem hozzá megfogtam a kezét hátha tudok neki segíteni rám nézett elkezdett csúnyán beszélni valamit de nem értettem ,na mondom szevasz akkor feküdj az úttesten hátha valaki el üt.



2020. szept. 2. 19:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Mert kerékpárral nem vagy közveszélyes mint autóval, csak önveszélyes, márpedig az szíved joga. Egyébként nemrég volt zéró tolerancia, csak megszüntették. 92E pénzembe került. Mocskok.
2020. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

egyetértek, Kérdező! Kerékpáros ne igyon. Pont.

1 hát nem egészen "szíve joga", mert senki se szeretne egy részeg kerékpárost vérben úsztatva nyomorékká tenni!

2020. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

szóval ne lehessen részegen gyalogolni se...

és akkor hogy menjenek haza az emberek kocsmábol meg bulikból? teleport?

2020. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 autóval taxival UTASKÉNT
2020. szept. 2. 20:44
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

házmesterlelkű trollocska nem nyugszik:

tíccsákbe a motorokat

menstruáció alatt a nők ne vezethessenek

részegen gyalogolni se lehessen


Minden napra kitalál valamit

2020. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
hát nemhiszem hogy egy alkoholista 40 éves csődtömeg a taxira fog pénzt spórolni a kocsmában
2020. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azért az én ötleteim nem olyan hülyeségek mint a politikusuké.


Ha én írnám a kresz könyvet egy baleset sem történe az utakon ,mert nagyon szigorú szabályokhoz kötném a autó vezetést ,nem vezethetnének vakok süketek nyomorékok .

2020. szept. 2. 21:19
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

1-es, ne mondd már, hogy másra nem veszélyes egy részeg kerékpáros. Kiszédül a busz elé, satufék, álló utas kifejeli a szélvédőt, mehet az intenzívre. Megtörtént eset, Szentes Szarvas között úgy 10 éve.


Az Orbán-kormány egyik érthetetlen és soha meg nem magyarázott intézkedése volt ez a lazítás, ami mögött még a politikai motivációt sem lehet felfedezni.

2020. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
ha te írnád a szabályokat akkor észak kórea lenne az országból
2020. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alex Fly ***** válasza:
100%

@9: oké, írtál egy esetet, ami 10 éve történt...

De ha gondolod naponta lehetne olyat, amikor egy részeg gépjárművezető okozott súlyos/halálos balesetet...

Nem mindegy, hogy valaki egy 10-15 kilós kerékpáron ül, vagy egy másféltonnás, nagy sebességű életveszélyes vasdarabban, amelynek tervezésekor kiemelt szempont, hogy megvédje a benne ülőt.

Ja és mellesleg ha a kerékpáros balesetet okoz, akkor az egyértelmű bizonyíték arra, hogy nem volt tökéletesen vezetésre képes állapotban - azaz becsukódott a kiskapu...

2020. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!