Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lehet alkoholos állapotb...

Miért lehet alkoholos állapotban vezetni kerékpárt? Miért lehet gyalogosan közlekedni közterületen alkoholos állapotban?

Figyelt kérdés

Egy rendőr megmondta hogy lehet vezetni alkoholos állapotban kerékpárt addig ameddig biztonságosan tud vezetni kerékpárt.


De miért nincsen ott is zéro tolerancia mint az autósoknál?


Ez hülyeség és ökörség hogy csak a teljesen részegeket szállítják le a bicikliről hiszen már egy pohár sör is jelentősen rontja a reakció képeséget a látást és a külvilág érzékelését.


Illetve ugyanúgy lehet részegen is menni az útesten egy részeg nő dőlöngézve ment az útesten a kocsi meg nem tudott elmenni tőle dudáld de hiába utána lefeküdt a útpadkára én oda mentem hozzá megfogtam a kezét hátha tudok neki segíteni rám nézett elkezdett csúnyán beszélni valamit de nem értettem ,na mondom szevasz akkor feküdj az úttesten hátha valaki el üt.



2020. szept. 2. 19:14
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha már megtörtént a baj akkor már késő.


A büntetés a baleset megelőzésről kellene hogy szóljon.

2020. szept. 2. 23:04
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

akkor a legegyszerübb hogy ticsuk be az alkoholt és máris megvan előzve a baj

ha mégis iszik valaki akkor meg mehet akasztásra

2020. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

#9: "Az Orbán-kormány egyik érthetetlen és soha meg nem magyarázott intézkedése volt ez a lazítás"


Leírtam az 1-ben, hogy miért vonták vissza. Mert a kúria vagy mi kimondta, hogy a kerékpározás önveszélyes, nem közveszélyes, ahhoz pedig jogod van. Az egyébként nem változott, hogy "biztonságos közlekedésre alkalmas állapotban" kell lenni, csak a zéró tolerancia szűnt meg. Engem az éjszaka közepén vittek be a megyeszékhelyre, éjjel fél kettőkor raktak ki a szakadó esőre, miután órákat ültem hátrabilincselt kézzel a kapitányságon. Se pénz, se telefon semmi nálam. Mindezt némi piáért, miközben a a helyszínen megfújtam a szondát, elismertem, hogy ittam, alá is írtam. Kb. 100 m-re laktam.

2020. szept. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Alex, hátrább az agarakkal! Az alaptézis az volt, hogy a piás kerékpáros csak magára veszélyes. Ezt cáfoltam meg egy egyedi esettel, ugyanakkor botorság azt gondolni, hogy ne történne ugyanilyen veszélyes, de nem balesetben végződő szituáció nap mint nap. Nem kell mellétenned az autósok altal okozott eseteket, mert semmilyen szinten nem hasonlítottam össze a posztomban az autós es bringás ittas vezetést.


1-es, ugyan, mit vontak vissza?

2020. szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Alex Fly ***** válasza:
70%

@15: mit is cáfoltál meg? Írtál egy konkrét esetet, amikor a kerékpáros ittassága közrejátszhatott egy balesetnél.

Ez még mindig nem jelenzi azt, hogy a kerékpáros ittassága ugyanannyira veszélyes lenne, mint ugyanez gépjárművel.

Nem mint ha védeni akarnám ezt a szabályt: a szokásos gumicsont, amit minden előkészítés nélkül bedobtak a köztudatba...

2020. szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15:

[link]

2020. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatak részegen most is tilos kerékpározni.

Ha nem tudsz egyenesen menni, meg megállni ahol kell, akkor nem vagy vezetésre képes állapotban. Rendőr hatásköre, hogy megállapítsa.

Biciklivel mész max 20 km/h val ha ittál. A 2 sör miatti reakcióidő növekedés gyakorlatilag nem számít.

Ez a módosítás gyakorlatilag csak a szokást emelte be a szabályzatba. Nagyon sokan bicikliztek eddig is kis piázás után. Nem ők szoktak balesetet okozni, hanem aki matt részegen eléfekszik a kamionnak mert elveszti az egyensúlyát, vagy egyszerűen világítás és mellény nélkül kimegy éjszaka a forgalomba.

2020. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a kommenteket, de ha én elütök egy részeg biciklist miközben előzném (tehát kirántja elém a kormányt), amelyből aztán 8 napon túl eredő sérülés/ne adjisten haláleset történik akkor azzal engem is megkárosít mert én tőlem fogják elvenni a jogsit és utána én járhatok miatta bíróságra hónapokig.


Nem értem miért nincs zéró tolerancia, abszolút nem igaz, hogy csak magára veszélyes ilyen szempontból.

2020. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 igaz. És tegyük hozzá, hogy egész életében azzal a tudattal él majd, hogy meghalt /nyomorék lett tőle egy ember - ez akkor is borzalmas, ha 100%-ban NEM az autós hibája.
2020. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!