Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán, ha úgy ütnek el, hogy...

Zebrán, ha úgy ütnek el, hogy akkor lépek le, amikor még messze volt a kocsi, akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, szabályosan közlekedtem. Láttam, hogy a túlsó sávban jön egy kocsi, de messze volt meg egyébként is: zebra.

A sofőr az utolsó pillanatban fékezett le, mikorra én meg már elkezdtem szaladni mert az út közepén láttam, hogy nem akar megállni. A végén meg intett hogy "bocs"... Persze gondolom, nyugodt lelkiismerettel fog lefeküdni, miközben engem meg halálra rémített...



2020. szept. 8. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
A legfontosabbat valahogy kifelejtetted: neked zöld volt a lámpa vagy piros? Ha tilosban mész át, akkor sajnos jogilag mindenképp te vagy a hibás, függetlenül attól, hogy némelyik paraszt sofőr ezzel feljogosítva érzi magát arra, hogy még gázt is adjon, hiszen "neki van zöldje"...
2020. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TR75 ***** válasza:
100%
A kijelölt gyalogátkelőhelyet úgy kell megközelítse, hogy mindenképpen meg tudjon állni, ha valaki lelép az úttestre. Szóval, ha te még akkor léptél le, amikor "messze volt a kocsi" és ő ennek ellenére sem tudott megállni, akkor ő a hibás (más kérdés, hogy ez téged nem vigasztal).
2020. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
28%
Na ja, a lámpa kérdés.
2020. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden zebránál van lámpa.


Egyébként neked elsőbbséged van zebrán KRESZ szerint, az autósnak meg körültekintően kell megközelítenie azt.

2020. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, én is így gondoltam. :D


Egyébként természetesen nem volt lámpa, sima átkelőhely volt.

2020. szept. 8. 21:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked van elsőbbséged a zebrán gyalogosként, de meg kell győződnöd a veszélytelenségről. Gyakorlatilag amikor leléptél az úttestre, nem zavarhat senki a gondtalan áthaladásban. Ha mégis zavar, szabályt szeg.


Nekem iskolába menet volt egy olyan zebra, amikor majdnem minden nap el “akartak“ ütni. Csikorgó gumikkal álltak meg és még nekik állt feljebb, pedig balról elengedtek és én már az úttesten voltam.

2020. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
41%
Ha eltekintünk a lámpától, amirt egyesek felhoztak, akkor ha gyalogátkelőn elütnek, akkor minden esetben a jármű vezetője a hibás.
2020. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"A végén meg intett hogy "bocs"..."


Akkor most mi a kérdés? Figyelmetlen volt, elismerte, elnézést kért.

2020. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Aaaaaaz igen, kell ahhoz szellemi színvonal, hogy lepontozz, amiért megemlítettem a lámpát :) Egészségedre, nagy eredmény, hogy lepontozhattál valakit egy fórumon, holnapra kiállítják neked a diplomát érte! :)
2020. szept. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne szaladj a zebrán! Inkább állj meg! Úgy jársz mint a néni:

[link]


Beszaladhatsz féktávon belül az autó elé. Nem fog vigasztalni a kórházban törött végtagokkal (jobb esetben) hogy neked volt elsőbbséged... Állj meg a zebra előtt és nézd az autókat, keresd a sofőr tekintetét. Ha látod, hogy lassít, akkor észrevett és átakar engedni. Ha többsávos a zebra és az egyik autó megadta az elsőbbséget, ne számíts arra, hogy pl. a belső sávban közlekedő is megadja automatikusan. A szemeddel végig figyelj a környezetedre, nézd meg, ha jön valaki a belső sávban az lassít-e arra, hogy a külsőben megállt egy autó. Ugyanez az ellenkező menetirányú sávra is. Ha látod, hogy nem lassít, inkább állj meg! Nem fog átgurulni rajtad az, aki már megállt neked. Viszont kivasalni sem, aki nem vett észre, illetve nem érdekli az elsőbbséged vagy "rutinból kicentizi".


Nem szerencsés megállni a gyalogátkelőn, de szaladni ne szaladj! Komolyan. Beszaladhatsz féktávon belülre, onnan már csak a szerencséden múlik a dolog.

2020. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!