Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége, a...

Kinek van elsőbbsége, a gyalogosnak, vagy a kerékpárosnak ?

Figyelt kérdés

Környékünkön kerékpár utat építettek, de a hely adottságainak megfelelően sajnos több helyen is keresztezi egymást gyalogos járda és a kerékpár út. Nincs kereszteződés, csak a fák, egyéb tereptárgyak és a régi járda miatt kacskaringósra kellett megépíteniük a kerékpár utat.

Roppan veszélyesnek tartom már most, mikor még át sem adták.

A kerékpáros jött ezerrel, míg egy fiatal lány a mobilját nyomogatta és nem érzékelte a hátulról srégen jövő bicajost. Én egyben kiáltottam és elrántottam a lányt, akinek kiesett a kezéből a mobilja, a kutyám póráza ekkor laza lett és a kutyám pont a bicajos elé került. Szerencsére ki tudta annyira kerülni, hogy a csak a farát kapta csak el és nem lett nagyobb baj senkinél. A kerékpáros is csak úgy tudta kikerülni, hogy ráment a járda részre.

Ha akkor ott gyalogos áll, akkor annak annyi.

Olvasom a szabályokat, de nem egyértelmű.

Az segítség, hogy a gyalogos keresztforgalomnál külön felfestették a kerékpár út jelét az aszfaltra, viszont olyan szabályt is olvastam, hogy a kerékpár út két szélén levő folyamatos vonallal körülhatárolt területre nem léphet gyalogos. Azaz ha tartom magam a szabályhoz, akkor ott állok még most is a kerékpár út szélén, mert nem haladhatok át rajta.

Egyéb , egymásnak ellentmondó szabályokat is olvastam.


2020. szept. 13. 15:51
1 2
 11/11 Alex Fly ***** válasza:
57%

A leírások alapján ez ismét egy olyan "kerékpárút", amely nem felel meg a hatályos útügyi előírásoknak és leginkább a kerékpáros forgalom akadályozása a célja...

Alapvetően egyébként ha az egyenesen haladó kerékpárutat keresztezi a gyalogos és nincs kijelöt átkelő, akkor a kerékpárosnak lenne elsőbbsége - de nyilván a gyalogosok nem fogják megadni... És ezt a tervező is tudja, ennek ellenére eleve belekódolta az infrába a konfliktust.

2020. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!