Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen vadbu..kókkal mit...

Az ilyen vadbu..kókkal mit lehet csinálni? Mi értelme a korlátozásnak, ha aztán nem ellenőrzik soha?!

Figyelt kérdés

A városban, ahol lakunk, van egy forgalmasabb utca, ahol 40-re csökkentették a sebességkorlátozást, ki is van rakva a tábla végig.


Napi szinten ott járok el reggel és délután is, folyamatos az, hogy megyek 40-nel, erre jönnek 50-60-nal a s..ggembe. Ha meg befékezek előttük, nyomják a dudát, mint a hü.lye, meg előzgetnek 70-80-nal. Ennek mi értelme van???

Nem véletlenül lett az a tábla odarakva...


A rendőröket sem értem, hogy ez mire volt jó, mikor nem is érdekli őket, hogy ott ki hogyan közlekedik, egyszer nem láttam, hogy amióta kint van a tábla, mértek volna, vagy odaálltak volna az egyik kereszteződésbe.


Ma reggel is viszem a lányomat az iskolába, erre egy kis huszonéves lány a nagy BMW-vel (amiből alig lát ki), jön utánam, aztán mikor fékeztem kettőt, még neki állt feljebb és villog, meg mutogat.


2020. okt. 22. 19:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

Valószínűleg nekem is felforrna az agyvizem mögötted mert én ha minden feltétel adott hozzá akkor mindig a megengedett felett megyek 10-el,bár én nem előzgetnélek meg nem másznék a seggedbe azon a rövid szakaszon, én ilyen csendes idegbeteg vagyok :D


Nagyon sokszor szoktam anyázni az előttem levőt mikor lassan halad és előzni képtelenség, néha az egész utat végig kommentálom az illető anyjának a származását belevonva, de amilyen figyelmesen betartom a követési távot és képes vagyok hosszú kilómétereken keresztül így haladni, más szemszögből halál nyugodt sofőrnek tűnhetek. :D

2020. okt. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
#11 Hát csak forrjon, az ilyenre nem tudok mást mondani....
2020. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Abban amúgy teljesen biztos vagy, hogy amikor 40-et mutat az órád, akkor tényleg 40-nel mész? Ha esetleg még nem ellenőrizted soha, akkor nézd meg pl. GPS-sel.

A 80-nal előzgetőkre persze ez se magyarázat, meg a rád tapadókra, de ha mindenki gyorsabban akar menni nálad, arra talán igen.

2020. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Max. 1-2 km-t csak a óra normális autóknál Omegám,Swiftem,Fiestám nem csal a Seatom az 10-et csal, tehát a normális autók nem hazudnak a sebességről. :)
2020. okt. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Te menj szabályosan , a többivel ne foglalkozz és főleg ne játsz önkéntes rendőrt.
2020. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14

Nem attól csal az óra, hogy nem normális az autó, hanem attól, hogy a hivatalosan felszerelhető tartományon belül egy kisebb gumi van feltéve, ami esetleg már kopott is. Az nem egy különösen kiugró dolog, ha 8-10 %-kal kevesebbet mutat emiatt az óra. Úgy van kalibrálva, hogy a felszerelhető legnagyobb méretnél legyen pontos.

Nem beszélve arról, hogy az óra is el tud romlani, volt már a céges autónál, hogy 20-30 %-kal mutatott kevesebbet.

2020. okt. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én az ilyenekhez nem értek.

Egy 19 éves autóról van szó, nincs benne GPS. Nekem meg "buta telefonom" van, azon sincs. De nincs is rá szükségem, mert csak itt, a városon belül szoktam vezetni az iskolába, a munkahelyemre, meg nagybevásárláskor.

2020. okt. 24. 06:46
 18/20 anonim ***** válasza:
Annyiban van szükséged rá, hogy akkor eggyel kevesebb dolog miatt mérgelődnél, ha tényleg a te készülékedben van a hiba. Egyszeri alkalom lenne megkérni valakit, hogy beül melléd, mész egy percig mondjuk 50-nel, és az illető megmondaná, mennyit írt neki a GPS. Nem árt az, ha az ember ismeri a saját kocsiját.
2020. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg a korral sem árt haladni egy icipicit. De ez nem idetartozik.
2020. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Állj be 45-50-es tempóra ott ahol végig egyenes út van vagy ismered az utat/nincs gyalogátkelő esetleg más zavaró tényező veszélyes hely. Hidd el 50%-al csökkenni fog azok száma akik megelőznek letolnak az útról.

Például sok olyan embert ismerek aki (természetesen én soha nem csinálok ilyet) mindig 50-es táblánál 55-60-al megy de ha valaki előtte 50-el megy akkor meg kell előzze és még feljebb kell gyorsíton ezáltal, amikor amúgy nem ment volna gyorsabban az előbb említett tempónál.

Ha nem akarsz ennyivel sem túllépni akkor "nyeld le" a fönt említett dolgokat.

2020. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!