Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha emelkedon végén van a stop...

Ha emelkedon végén van a stop tábla tarthatom a kocsit kuplunggal?

Figyelt kérdés

Megallok de tegyük fel amig elmennek az autók kuplunngal tarthatom h ne guruljak hatra? Vagy inkább fekkel?

Illetve ha féken állok hogyan induljak el szépen?


2020. okt. 26. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Én kézifékkel szoktam, minek szivassam magam vagy a kocsit szándékosan? Tudom, hogy menne, amúgy meg csak felesleges flancolás.


De ha féken állva akarod megoldani, akkor meg kell szoknod a kuplungod fogási pontját, majd fogásig felengedni, miközben féken állsz, majd átlépni a gázpedálra és picit feljebb emelni a kuplungot, így átteszed a kocsi megtartását a csúsztatott kuplungra.

2020. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak pár másodperc miatt nem akartam kezifekezni :D nyilván piros lampanal nem gyilkolom a kuplungot
2020. okt. 26. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ugyanis nem tesz jót a kuplungnak arra a kis időre sem. Kézifék behúz, ha szabad a terep, kézifékes indulás.
2020. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Tarthatod, nem szabálytalan. Csak nem érdemes, mert ezzel gyilkolod a kuplungot.
2020. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kézifékes indulás, nincs megbízhatóbb. akik variálnak, azok gurulnak rám..
2020. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kis emelkedőn simán féket használok.

Ha meg nagyobb az emelkedő akkor főleg nem égerem a kuplungot, nem szégyen a kézifékes indulás...

2020. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mikor kezdő voltam akkor kèzifèkkel indultam el, mostmàr èrzem a kuplungot, nem gurulok hàtra, ezèzèrt fèkkel csinàlom, de függ az emelkedő nagyságàtól is....
2020. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahigy írtàk, előttem kèzifèket nem szègyen gasznàlni, ha neked úgy biztonsàgos, akkor csinàld nyugodtan
2020. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!