Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ: változtatható tájékozta...

KRESZ: változtatható tájékoztató táblák ereje?

Figyelt kérdés
Vannak, elsősorban gyorsforgalmi utakon, ezek a változatható, programozható kijelzős tájékoztató táblák. Sokszor általános infók vannak rajta (pl. Csatolja be biztonsági övét! Torlódás, stb. ) Viszont amikor konkrétan pl. sebességhatár van rajtuk, az felülírja a fix táblát? Pl. M0 budakalászi felhajtó, a Megyeri-híd előtt: Van egy 80-as korlátozó hagyományos tábla, utána egy 100-as, a kettő között meg egy olyan variálható, amin gyakran a személyautó (ikon) 100km/h, felirat van (alatta teherautó ikon 70km/h, de ez lényegtelen) . Ez felülírja a hagyományos táblán adott korlátozást?

#KRESZ #tájékoztató tábla
2020. szept. 20. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez csak tájékoztathat, nincs a KRESZ-ben.


Nem lehet, hogy adott helyen már feloldódik a korlátozás, és erre emlékeztet a kijelző?

2020. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Külföldön ez.normális korlátozásnak minősül. Idehaza nem.tudom.
2020. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem oldódik fel a korlátozás, egy 80-as és egy 100-as korlátozó között van, nincs hagyományos feloldó tábla, se betorkolló út, semmi.

Jobban belegondolva, ha a személyautó után 110km/h volna (és rosszul emlékszem) , akkor az adott úttípusra - autóút- általában érvényes korlátozást mutatja. Viszont két sebességkorlátozó tábla között félrevezető. Ráadásul utána kilométereken keresztül ki vannak rakva a 100-as korlátozók az M2 utánig.

2020. szept. 20. 21:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a "változtatható jelzéstartalmú jelzőtábla" is teljes értékű táblának számít, tehát felülírja a fix táblát.

A múltkor pl. a nagy oldalszél miatt 90-es korlátozást mutattak a kijelzők a kőröshegyi völgyhídon, holott a fix táblákon ugyebár 110 van.


Érdekesség: Székesfehérváron az egyik kereszteződésben van egy változtatható "kötelező haladási irány" tábla, ilyet még máshol nem láttam.

2020. szept. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem sebességkorlátozó táblák.

Ajánlott sebességet mutatnak. Ha nincs általuk érzékelhető ok, akkor a megengedett legnagyobb sebességet ajánlják. Vagy a völgyhídon, szélben, óvatosságból, kisebb sebességet ajánlanak. Síkos útnál is lehet, hogy alacsonyabb, akár sokkal alacsonyabb sebességet ajánlanak. Vagy - ha vannak távolabbi érzékelői - akkor távolabb levő forgalomirányító lámpához, forgalmi torlódáshoz igazodó sebességet ajánlanak.

A közeli nagyvárosban évtizedekkel ezelőtt már volt ilyen. A lakott terület szélétől, elég hosszú szakaszon 70 km/h volt megengedve (azoknak a járműveknek, amelyekre vonatkozott). Az emelt sebességhatár végén egy soksávos nagy útkereszteződés volt. A táblán megjelenő sebesség - legfeljebb 70 km/h, de többnyire kevesebb volt – ajánlott sebesség volt, ha azzal haladt valaki, akkor a szabad jelzés kezdetét érte el a kereszteződésben. Mindig megfogadtam, és hacsak nem volt nagy torlódás a lámpa miatt, akkor megállás nélkül tudtam áthaladni a kereszteződésen; esetleg, az előttem levő járművezetők különböző mélységű alvásból történő ébredésétől függően, kisebb, nagyobb lassítás után.

2020. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Itt viszont magasabb sebesség van rajta megadva (ma csekkoltam 100km/h), mint az előtte levő hagyományos korlátozó tábla!

Ráadásul azt a szakaszt pont fel kellett marni az építés után a csúszályveszély miatt és a 80-as korlátozó tábla is akkor került ki.

2020. szept. 21. 13:36
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Működhet hibásan is.

Az sem biztos, hogy fel van készítve átmeneti változásokra, illetve, hogy az üzemeltető módosítással követi-e változásokat, akár a tartósakat is.

2020. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint Bp. közelében, ahol soksávosra osztódik a pálya ott ilyen módon szabályozzák a sebességet. Mondjuk azt nem szoktam nézni, hogy az út szélén van-e tábla és csak azt ismétlik meg a fenti kijelzőkön, de a tapasztalatom az, hogy mindenki, kivétel nélkül be szokta tartani a kijelzőkön látható korlátozást.
2020. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Különben jogilag ez pont ugyanaz, mint az ideiglenesen kihelyezett sebességkorlátozó tábla (azokból is létezik LED-es, csak ritkán használják, mert drágább), tehát biztosan be kell tartani. Ha többet mutat, akkor mehetsz többel a következő korlátozásig.
2020. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!