Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van az emberekkel? Tényleg...

Mi van az emberekkel? Tényleg ennyire nem tudják a kreszt, vagy nem érdekli őket?

Figyelt kérdés

17 és fél éves vagyok, augusztus vége óta van meg a jogsim. Azóta vezetek.

Lehet, hogy nincs tapasztalatom (még) de hülye azért nem vagyok. Én is ugyanúgy letettem a kreszvizsgát és a forgalmit is. Nincs az a szituáció amiben ne tudnék azonnal dönteni és cselekedni. A kreszvizsgán is 73 ponttal mentem át. a vizsga előtti 4-5 hétban nem írtam 70 pontnál kevesebb tesztet.


És most kezdem észrevenni, hogy mennyire zombik az emberek. Állandóan, ez nem adja meg a jobbkezest, azt nem érdekli a macisajt tábla... Az a bringás vág be elém, az a sofőr bamba és gurul be a sávomba.


Teljesen nyugodt vagyok. Én már legszívesebben csak tapsolnék, hogy na, gratulálok, csak rájöttél, hogy kinek van elsőbbsége.


Mindenhol ahol csak tudom segítem az embereket. Én ilyen vagyok. Mivel nyugodt típus vagyok, szépen gurulok a többi autó tempójában. Ha 15-el akkor 15-el, ha 130-al akkor 130-al. Nem olyan nehéz. Ha elfogy a jobb oldali sáv, akkor az látom, emrt ugye alap, hogy figyelek.. Picit lassítok és beengedem egy villantással a melelttem lévő "beszorult" autóst. meg is köszöni. Ilyen egyszerű.


Tényleg lehet, hogy vlaaki nem tudja a kreszt? Nem is gondoltam.

Múltkor is egy kereszteződéshez érek, már félig benne vagyok, megyek vagy 25-el, mert hát belváros, szűk utcák, és nem száguldozunk...

Nézem, na, jobbról ez nem fog megállni. Akkor nagyfék, és bekanyarodik elém. Hát mondom ilyen nincs.

Na akkor egy rövid tűűűűűűt. És még ő mutogat. aha, jólvan. nem, hogy macisajt táblája volt, STOPTÁBLA!

fhúúúúú. na ilyenkor a picit magas vérnyomás elkezd felmenni :D :D :D


Komolyan nem értem. Miért kell állandóan rohanni, idegbajosan elrángatni az autót A ból B-be. Minek?


2020. nov. 5. 20:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10. vagy talán egyáltalán nem is hibázok. :) Ilyen is van ám
2020. nov. 5. 21:39
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
A magyar közlekedési kultúra jól visszatükrözi az ország mentális állapotát. Majd megszokod. Nincs igazából visszatartó erő sem, mert mi lenne? Az 5-30 ezres bírság? Nem érdekli. Főleg az a kedvencem amikor a kispolgárt vegzálják minden sz*rért, a 30 milliós merga meg kvázi god mod-ba tolja, rá nem vonatkozik semmilyen szabály. Ő a nagyobb. Ez így működik itthon.
2020. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

Múltkor meg akartam adni az elsőbbséget egy csajnak, az meg nézett rám bambán, hogy miért nem megyek. Később kiderült, hogy abban a kereszteződésben csomó helyi lakosnak fingja nincs mi a helyes áthaladási sorrend. Hát na, van ilyen. :D De olyan helyek is vannak, ahol csak akkor élek az elsőbbségemmel, ha tisztán látom, hogy tényleg megadják.

Ilyen ez a közlekedés, sosem unatkozunk. :D Mindig figyelni kell, és mindig számítani rá, hogy valaki tuti hülyeséget vagy pofátlanságot fog csinálni a közeledben. Amúgy engem ezek inkább szórakoztatnak, ritkán tudnak komolyabban kiakasztani. Ja, és még annyit, hogy ne bízd el magad (az veszélyes dolog), mert mindenki hibázik. Olyan nincs, hogy valaki soha ne hibázna. Csak valaki gyakrabban, más meg ritkábban.

2020. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 D. Brasco ***** válasza:
11-es akkor miszter tökéletessel van dolgunk!Ilyen emberből kellene vagy kettő.....de sajnos több millioan vagytok.....
2020. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%
Majd ha levezetttél 1-2 évet, akkor te is meg fogod unni az 50-es táblánál 30-al tötymörgőket, 90-es véda alatt 70-re lassító fosósokat, kereszteződésben félve kikanyarodókat. És te is fogsz dudába belefeküdni. Csak idő kérdése.
2020. nov. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!