Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha többek számára lennének...

Ha többek számára lennének elérhetők a vezetéstechnikai tréningek, az nem csökkentené a halálos kimenetelű balesetek számát?

Figyelt kérdés

Ha olcsóbbak lennének az ilyen tréningek, sokkal többen megengedhetnék maguknak és sokkal gyakrabban. És lehetne alaposabb rajtuk az oktatás, sokkal több gyakorlással, esetleg szimulátoros gyakorlási lehetőséggel is.

Ezek nagyon utópisztikus gondolatok?


2020. nov. 13. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
A szimulátoros gyakorlás az nagyon jó ötlet. Én ki se engedném a tanulókat a forgalomba amíg szimulátoron le nem vizsgáztak. Csak ezek a szimulátorok nagy beruházások lennének az autósiskolák számára, sok kellene belőle.
2020. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gki-n volt szimulátor, 22 vagyok és nekem lett a legrosszabb tehát valami .25 a megengedett nekem meg .24 volt mondta a vb, hogy nem érti, hogy hogyan van ez, de nem tudott volna átengedni.. páv2 vizsagát meg fáradtan megcsináltam korlátlanra. Szóval most meg buszozni készülök.. Egyszer szívesen mennék ilyen tréningre megtudnám mi az igazság, csak drága meg messze van.. az a baj, higy oktatáson vizsgára készülünk és nem a vezetésre, mondom, eddig 4 forgalmi vizsgám volt kicsitől a nagyig és már az para volt, hogy teherrel azért meghúznak mert kis utcába rámentem a záró vonalra busznál meg, hogy 30 cm-re kell megállni a buszmegálló táblától, azért szóltak mert az 40 cm volt.. életszerű?
2020. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos nem számít.

A halálos baleseteket többnyire jogsi nélkül, vagy részegen/bedrogozva okozzák.

Vagy annyira buta emberek, akik sosem mennének el tréningre, hiszem ők a legjobb sofőrök.

2020. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból a jogsi megszerzéséhez kötném egy ilyen tanfolyamon való részvételt. Utána 2-3 évente frissítő képzéssel.

Motoros vezetéstechnikai tréning engem többször megmentett, nagyon értékes.

2020. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Mint fentebb más említették, az igazán közveszélyesek - a hülyegyerekek és a bambák - nem vennének részt attól, hogy lehetőségük lenne rá. Szóval így önmagában ez kevés lenne.
2020. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

3. az ilyen vezetéstechnikai trainingnek az is az értelme, hogy más hibájából adódó veszélyhelyzetet könnyebben, gyorsabban, nyugodtabban tudsz elhárítani, vagyis amit leírtál, azon pont segít

teszem azt ha pl. friss jogsival állsz a 2x2 sávos pirosnál késő este és szemből százharmiccal jön a bedrogozott cigó a szétesőfélben lévő hármas golfjával egyenesen feléd, tréninggel jól felkészülten nagyobb esélyed lesz időben reagálni valamilyen módon, mint nélküle

nyilván nem fog minden esetben segíteni, de sokszor jól jöhet

2020. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Sokkal kevesebb haszna lenne így, mint amennyibe kerülne. Ergo nem érné meg senkinek. Tehát csak fikció marad.
2020. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt természetesen igen, csökkenne valamelyest a súlyos kimenetelű balesetek száma, hiszen több autós bírna tapasztalattal arról, hogyan viselkedik vészhelyzetben a járműve.


Kérdés azonban, hogy mekkora volna a hatása, mivel megítélésem szerint ezerszer fontosabb eleve elkerülni azokat a vészhelyzeteket, amelyeket e tanfolyamok többsége a fókuszba helyez.


És ez az, ami inkább évtizedes , módszeres, a társadalom széles rétegeit célzó szemléletformálással oldható meg, a tréningezés ennek inkább egy jó kiegészítője.

2020. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: Azért például a csúszós, vizes utakon akkor tudja az ember hatékonyan elkerülni a vészhelyzeteket, ha már megtapasztalta, hol vannak a járműve meg a saját képességeinek a határai. A közlekedési szituációkban a defenzív vezetéshez valóban nem ad semmit egy ilyen tréning. De ahhoz sokat ad, hogy magabiztosabban kezeljük a járművünket, ezáltal pedig még könnyebben tudjunk figyelni a forgalomra, jobb megoldásokat tudjunk alkalmazni bizonyos helyzetekben.

Egyébként nagyon igazad van az utolsó mondatoddal.


#6: Igen, erre is gondoltam a kérdés feltevésekor, csak végül nem írtam bele. Köszi, hogy te leírtad.


És szerintetek valaha ezen a téren lesz pozitív változás a vezetés oktatásban, vagy reménytelen a helyzet? Miért nem érdeke senkinek, hogy ügyesebb sofőrök legyenek az utakon?

2020. nov. 13. 18:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!