Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azokat kérdezném, akiket...

Kokohoho kérdése:

Azokat kérdezném, akiket (esetleg ismerőseiket) főútvonalon, autóúton, vagy autópályán, személyautóval utánfutót vontatva megbüntettek gyorshajtásért. Mennyivel lépték túl a megengedett max. 70-80km/h-t?

Figyelt kérdés

Természetesen nem azokra vagyok kíváncsi, akiket a személyautóknak is megengedett sebesség túllépése miatt büntettek meg, miközben még futót is húztak. :)

Esetleg vannak e akik a vontató személyautónak megengedett sebességgel szokták húzni a futót, akár a VÉDA-s kamerák alatt és a mobil trafipaxok előtt is és még nem kaptak büntit?



#büntetés #autópálya #út #utánfutó #sebességhatárt #gyorshajtásért
2021. jan. 1. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem találkozunk az úton, mert ön- és közveszélyes vagy. Nem véletlenül határoztak meg csökkentett sebességhatárt az utánfutóval közlekedésnek!!
2021. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11

😅😅😅

2021. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#11 Bizonyára igazad van, ezért előre is bocsánatot kérek és alkalom adtán megosztom veled minden futózhatnékom előtt, a várható útvonaltervemet.

Előreláthatólag a közel 2t-ás autómban egyedül ülve, 90-100km/h-val fogok kamikázézni valamelyik autópályán, a max 450kg össztömegű futómmal a (jó esetben) 130-140-el cammogó gyanútlan hullajelöltek között.

Gondolom a rettegésedet a szörnyű utánfutós baleseti statisztikákra alapozod, amiről nekünk egyszerű földi halandóknak fogalmunk sincs. (Utánfutózás alatt elsősorban nem a több szempontból is félelmetes Román "horror karavánokra" gondolok.)

Ne haragudj az iróniáért, de te is úgy reagáltál, mintha potenciális tömeggyilkos lennék, pedig 35 éve futózok baleset és büntimentesen.

(Ha nem számolom, hogy egyszer mikor mással húzattam, elfelejtettem odaadni a forgalmiját és megbüntették a komámat 5000Ft-ra, amit természetesen én fizetem be.)

2021. jan. 3. 19:42
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kolléga kb. 2 éve mondta, hogy pályán 130 körül haladt futóval, és oda-vissza elkapta a Véda, a pontos sebességre már nem emlékszem, csak arra, hogy 2x60 E Ft-ról szólt a csekk. Tud élni a gyerek...
2021. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
#13 Nem kell előre bocsánat kérni, csak adja isten, hogy ne találkozzunk össze az úton. Attól még, hogy harminc x éve futózik valaki fittyet hányva a sebességhatárra, még érheti baleset. Elég, ha valaki váratlanul befékez előtte, te meg nem tudsz megállni, mert hátulról megtol az utánfutó. Tessék csak kiszámolni, hogy már 10 km/h sebességkülönbség esetén mekkora a féktáv növekedés utánfutóval!
2021. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%
Sőt, mekkora a féktávnövekedés, ha 30 helyett 80al mész? Ezt kiszámoltad? És azt, hogyha el sem indulsz? Ezerszer biztonságosabb a 30nál is.
2021. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
35%

15-ös ne nyomasd már itt folyton a marhaságaidat.

Utánfutó nélkül te betartod a 90-et? Autóúton (akár osztott pályás, 2x2 sávos úton) a 110-et? Autópályán a 130-at? Lakott területen az 50-et? Mindig, mindenhol? Mert ha nem, akkor bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű!

2021. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
54%
Igen, betartom. Mindig, mindenhol. Ne magadból indulj ki.
2021. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!