Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtás miatti büntetés...

Gyorshajtás miatti büntetés összege?

Figyelt kérdés

Annyi volna a kérdésem, hogy alább linkelt kalkulátor pontosan számol?

[link]



#gyorshajtás #büntetés #sebesség #megengedett sebesség átlépése
2015. jún. 2. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

igen


(egy bennfentes)

2015. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem voltam biztos benne, hogy 30-as táblánál vagy 60-nál mi az a sebesség, amiért már büntetnek. Zöld kéz!
2015. jún. 2. 20:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kalkulátor pontos, de ha kiintenek, akkor másképpen megy. Sokkal kisebb a rátartás. Kb. 4 km/óra sebességtúllépéstől lehet így büntetni.
2015. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

#3: Az csak akkor működik, ha vannak leállítók, ergó helyszini birság, de azt már szeritnem nem alkalmazzák. Már több éve nem láttam ilyen mérést;meg amúgy is ütközik a jogszabályokkal. Már nem úgy megy, mint régen. A legújabb traffik 1db képet készítenek, és már küldik is ak özpontba online. Nincs oylan, hogy a rendőr hozzáfér, vagy hogy viszajátsza a helyszinen a videofelvételt.


Kérdező a kalkulátorra meg bőven rászámolhatsz 3km/h-t, ugyanis ennyit még rádobnak a mérőműszr pontatlansága miatt. Ergó 50-es táblánál 68-tól büntetnek. Megnézel bármiylen gyorshajtás képet, ott van rajt a limit is, hogy mennitől mérnek.

2015. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

4: Igen, sokan mondják, hogy már nincs helyszíni. De van. Lehet kevesebb, de az elmúlt egy hétben három ilyen mérést is láttam.


A kalkulátorban lévő értékekre már nem számolnak rá semmit.

2015. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, viszont ellentmondó információkat mondtok.
2015. jún. 3. 17:08
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Számolj csak rá nyugodtan a kalkulátorra. A kalkulátor szerint 65-től 30 ezer, holott élőben 68-tól büntetnek. Az a bizonyos 3km/h, amit már említettem, azt bizony ráteszik. Nincs itt semmi ellentmondás. Ha nem hiszel nekem, akkor nézz meg egy gyorshajtás képet. Ezek a tények.


A helyszíni bírság pedig szerintem meg már nincs. Láttál egyet, oké. Biztos, hogy a sebesség miatt állították meg az autóst? Nem csak sima ellenőrzés volt? Vagy mert blokkolója volt, és a műszer nem mutatott értéket, ezért kivették a útról?


Nincs itt miről beszélni, a 18/2008 GKM rendelet kimondja, hogy csak elektronikus módon történhet a szabálysértések dokumentálása. Márpedig ha a műszer 68-ra van állítva, akkor ebből egyenes arányban következik az, hogy nem tudnak bemérni pl. 55-el. Nincs bizonyiték, nincs sebességmérés fotó. Már nincs ilyen leállítgatós mérés, mint régen. És a rendőr sem fér hozzá az adatokhoz, mert megy a központba.

2015. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Ja amúgy azt még illik megemlíteni, hogy a kocsiban lévő km óra csa lfelfelé egy kicsit... Ergó nem annyival mész, amit mutat. Ezt akár egy GPS-el ellenőrizheted.
2015. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy próbálgattam, szerintem pontos. Valóban ott van az a +-3 km/h (ami egyébként 100 felett már 3%), de ez főleg csak abban az esetben mérvadó, hogy bemértek-e vagy sem. Igen elenyésző az, amikor pont ennyin múlik, hogy átcsúszol-e egy alacsonyabb sávösszegbe.


#4, annyit azért pontosítanék, hogy az új műszerek minden esetben egynél több képet készítenek, és már nincs rajta feltüntetett limit, van helyette megengedett sebesség. Ja, és természetesen még előfordul kiállításos mérés, csak jóval kisebb számban, mint anno.

2015. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A teljesség igénye nélkül: [link]


Látható, hogy ott van rajt a limit, igaz ez egy fámalézer3-as régebbi műszer. A tényeken nem változtat, mivel ez is az objektív felelősség óta készült kép. Az új műszereken is szerepelnek az adatok, pl. a megengedett legnagyobb sebesség is, csak át kell tanulmányozni.

2015. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!