Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ-kérdés: Jobbkéz-szabály...

KRESZ-kérdés: Jobbkéz-szabály / Kanyarodási-szabály?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi napokban rengeteg feladatot oldottam meg a KRESZ Egyéni gyakorlóprogramban, de ennek az egynek sehogy sem tudok rájönni a MIÉRT-jére:


[link]


Megoldás szerint: "A tanulókocsi a jobbkéz-szabály szerint a B-nek, az A jelű pedig a kanyarodása miatt a tanulónak ad elsőbbséget."

-> Na jó, tanuló jobbkéz miatt B-nek elsőbbséget ad, de a B jobbkéz-szabály miatt miért nem ad elsőbbséget A-nak? [B jobbra kis ívben, A balra nagy ívben kanyarodna, de így is miért nem érvényes a jobbkéz-szabály?!]


2010. aug. 14. 23:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

azért mert ha a tanuló kocsi nem lenne ott akkor az A és a B egyszerre is kanyarodhatna mert nem kereszteznék egymás útját tehát itt a tanuló kocsi kapja a kulcs szerepet

ja és mert az A-nak elsőbbséget kell adnia a tanulónak de a tanulónak viszont elsőbbséget kell adnia a B-nek ezért a B-nek kell elsőnek mennie

remélem tudtam segíteni

2010. aug. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A és B útjai nem keresztezik egymást, ezért nincs is értelme közöttük elsőbbségi sorrendet felállítani.
2010. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A legkulturáltabb megoldás egyébként az, ha T lemond A-val szembeni elsőbbségéről, és engedi B-vel egyidőben kanyarodni. Ekkor A nyer némi időt, viszont T nem veszít semmit.
2010. aug. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

jobbkéz szabály csak akkor van, ha az útvonalaik keresztezik egymást.


A megoldás azért helyes, mert a tanulókocsi jobbkezet ad a B-nek. A B közben nem ad jobbkezet a másiknak, mert nem keresztezik egymást az útjaik. Tehát B elmegy, marad a tanuló és A. Itt meg már egyértelmű, hogy az egyenesen menőnek elsőbbsége van a balra nagyívben kanyarodóval szemben.

2010. aug. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

hihi,én is először azt tippeltem jónak,amit te :-)


És sokáig én sem vágtam a dolgokat,de már értem és eleget gyakoroltam,hogy a hétfői vizsgám sikeres legyen :-)


Te mikor mész?

2010. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a kis ívben jobbra kanyarodónak mindig elsőbbsége van


aztán a tanulókocsinak, mert ő megy egyenesen (ha szemből találkoznak és nem merőlegesen a kereszteződésben, akkor ezt kell figyelembe venni)

2010. aug. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Így mostmár érhető, de azért még gyakorlok sokat a vizsgáig.


"És sokáig én sem vágtam a dolgokat,de már értem és eleget gyakoroltam,hogy a hétfői vizsgám sikeres legyen :-)


Te mikor mész?"


Én csütörtökön megyek, nagyon itt van. Remélem sikerülni fog. Neked is eredményes vizsgát kívánok :)

2010. aug. 15. 08:13
 8/19 anonim ***** válasza:

Oóó,csütörök? :-)) Messze van az még,mondjuk én akkor már Balcsin leszek :-)


Én holnap megyek,és azért kicsit parázom...főleg az ilyen jellegűektől,mint amit te is belinkeltél.

A villamos-os feladatok a mumusaim :-DD


Azt nem értem,hogy elvileg a villamosnak mindig elsőbbsége van,főleg ha balról jön...

De néha meg elmehetek előtte,és nem sikerült logikát találnom benne,hogy mikor is mehetek én át a villamos előtt....


Na,mindegy...remélem szerencsés kérdéseim lesznek :-)


Te hova mész vizsgázni?

2010. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
MONDOM AZ ÉN LOGKIÁMMAL HOGY TUDOD EZEKET KÖNNYEN MEGÁLLAPÍTANI. HA "A" ELKEZDI A KANYARODÁST JOBBKÉZFELŐL VAN A T TEHÁT NEKI VAN ELSŐBBSÉGE, ENNYI
2010. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
LEHET NEM HIVATALOS MAGYARÁZÓ MÓD DE BEVÁLIK
2010. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!