Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Erre van szabály? (lehet...

Erre van szabály? (lehet hülye kérdés, de tényleg kiváncsi vagyok) /lennt/

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 18:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Angol nyelvben mitől függ,hogy az "i" betüt minek ejtik? pl.az imagination,into,important szavakban "i"-nek ejtik.de az icon,idol,ironing-nál már "áj"-nak.
2010. máj. 30. 18:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
biztos van rá szabály.. de az angol nyelv már annyira eltávolodott a fonetikus "korszaktól", hogy egyszerűbb megtanulni külön a szavak kiejtését. Nem mindenre van egzakt szabály.
2010. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

de mindenre van szabály, mert különben egy angol anyanyelvű sem tudná hogyan kell kiejteni a szavakat. De ők bármikor (kivéve nevek) bármilyen szöveget képesek felolvasni.


Nem tudom az egzakt szabályt, ha tényleg érdekel megtudom nézni de ált a szótagszám, hangsúly, r-hangzó ilyesmik határozzák meg. És vannak kivételek rendes, rendhagyó és megmagyarázhatatlanok is.

2010. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt viszont biztosan tudom, talán épp egy nyelvészeti blogban olvastam, hogy bizony nincs mindenre szabály. Olyan van, hogy általában minek kell ejteni, de bizony vannak olyan betűk, ahol nincs egzakt szabály.
2010. máj. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden betű kiejtésére van szabály, a standard az RP szerint. Nyilván mivel az angolban nagyon erős a dialektusok jelentléte, eltérhet a kiejtés. De ha az RP-t nézem, mindenre van szabály. Igaz, hogy van olyan szekció: szavak, amik kiejtésére nincs szabály pl a breakfast, ti live szavak esetében, de ezeket is tudjuk hogy kell kiejteni.

De ha nincs szabály és a BBC bemondója elé odatesznek egy szöveget, gondolod felolvasás előtt fonetikusan átírja az ismeretlen szavakat? Mert szerintem simán felolvassa. Mert akkor mégis van szabály, amit a BBC bemondó tud.

2010. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Thanx for the answers! ;)
2010. jún. 3. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!