Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motoros ruházat/felszerelés...

Motoros ruházat/felszerelés árkategória?

Figyelt kérdés

Milyen motoros ruházatot ajánlotok robogózáshoz?

Jelenleg bakancsban, farmerben, pulóverben, kesztyűben és sisakban szoktam menni.

Egy kb. 6.000 Ft-os kesztyű, és egy 25.000 Ft-os sisakban az ember bemagyarázza magának, hogy biztonságosak a cuccai, vagy tényleg hatásos egy esés során?


Ha később felmegyek a2-re, akkor oda milyen árfekvésű ruházatot ajánlotok, külön elemekre bontva? Pl. kabátot ennyi Ft alatt ne vegyél vagy csizmát. Nem a legolcsóbbakat fogom majd keresni, szóval olyanokat mondjatok légyszi, ami olyan közepes árfekvésű.



2021. jan. 21. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, egy 25 ezer forintos sisak is jobb, mintha nem lenne rajta semmi...

Nincs értelme a védőruha árát motorkategóriához kötni. Én olyanokat vettem, ami utcai használatra lett tervezve és közép- vagy felső középkategóirás.

2021. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esés során statisztikailag fejen kívül a kéz meg láb szokott leginkább sérülni. A kéz azért, mert azzal tompítasz, a láb meg azért, mert arra tud ráesni a motor/robogó legkönyebben. Bakancs jobb, mint a semmi, robogóhoz szerintem az is elég, nem egy 250 kilós GS-ről van szó. A bukósisak legyen zárt, de amúgy kb mindegy. A mostani bukók mindegyike tudja az ECE-R 22.05 szabványt. Azaz nem annyira biztonságban van köztük különbség, hanem kényelemben, tartósságban, funkciók mennyiségében. Én a következő bukómnál már az ECE-R 22.06-ot fogom keresni, elvileg sokkal biztonságosabb lett az új.

Kesztyűnél az a legjobb, ha a csontos részeket protektorok védik, de legalább a bütykök fölött legyen valami. Nyilván nem kell csodára számítani 6 ezres kesztyűvel, de meg fogja védeni a kezed épségét nagyjából, ha esetleg esnél. Mondjuk úgy, hogy egy 24 ezres kesztyű nem lesz 4-szer jobb... Én a helyedben még vennék egy térdvédőt, mert az tud még nagyon könnyen sérülni, a patella fölött igazából csak bőr van. Szar lenne lesántulni az egész életedre egy apró elcsúszás miatt. Amúgy a farmer kb lószart se ér egy elcsúszás esetén. Ezek a mai farmerek kb selyemvékonyak, egyből elszakadnak. Csak a lelked megnyugtatására jó :D


Igazából ha túrákra akarsz menni majd A2-es motorral, vagy minden esetre városon kívül, akkor javaslok egy motoros csizmát, ami védi a bokád, vádlid is kicsit jobban, illetve túrakabát meg túranadrág. Olyan, amiben van térd, könyök meg vállprotektor. Nem kell egyből a 200 ezres Dane kabátot meg 100 ezres nadrágot venni, felesleges. Várj ki akciókat. Shoxnál dec-jan környékén szokott lenni egy hosszabb, az ideiről lemaradtál. Kb 30-70%-os (valós) leárazások szoktak lenni.

Nem igazán lehet rá limitet tenni. Amit rendes szakboltban veszel, mind ellátja a dolgát és még a legolcsóbb protektoros kabát is jobb, mint nagyi kötött pulcsija :)

2021. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

megmondom az őszintét, egy olyan lehetőségem lett, hogyha akkor nem lesz robogó, akkor még mindig a fotelban ülnék, és sajnos ennek rovására mentek a felszerelések egy része. Úgy gondoltam, mivel csak városban szoktam menni, hogy nem életbevágó egy 100-200e Ft-os felszerelés az 50-es robogóm mellé, de lassacskán be fogok szerezni mindent, mert terveim szerint 2 és fél év múlva megyek a2-re. Oda már biztos nem fogok spórolni. A szezon előtt beszerzek egy térdvédőt:)


ment a like:)

2021. jan. 22. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nézd, egy 25 ezer forintos sisak is jobb, mintha nem lenne rajta semmi..."

A 25 ezres sisak annyit ér, mint középkori harcban a rozsdás pajzs kard ellen. Ott van, de mégsem véd semmit. Ugyanez igaz a többi olcsó cuccra is.


Hogy robogóra nem kell drága felszerelés: Robogó nem tud 50 km/h-val haladni?

2021. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Ez hülyeség. Ha megvan az ECE-R tanúsítás, akkor kb ugyanannyit véd, mint a 100 ezres kategória.

2021. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Akkor te vegyél olyat. Majd meglátjuk ki marad ott az úton egy baleset után. Csak netto felelőtlenségnek tartom, hogy ennyire promotálod az olcsó sz.okat, amik köztudottan nulla védelmet adnak és ezzel félrevezetsz mindenkit, aki ezt laikusként olvassa.
2021. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Nem olyanokat veszek, kb 800 ezer forintnyi ruhám van. Viszont ha jól tudom, nem a védelemben van különbség, ez nem a vadnyugat, nagyon szigorú EU szabványok vannak, nem kerülhet akármilyen "olcsó szar" a rendes hazai boltokba, mert úgy megbasszák őket, hogy 30 évig nem lesz új boltjuk a tulajoknak. Az ECE-R a legjobb szabvány a kötelezők közül, ezt mindenki tudja, aki picit is utánanézett. Van még a "semmi", mint mondjuk az aliexpresses ruha, aztán van az USA-beli DOT, ami már 35 éve is elavult volt, amikor bevezették, azóta meg nem változott szinte semmit. Aztán van a nem kötelező, mint mondjuk a SNELL, ott egyértelműen jobb sisakot kapsz, mint az ECE, de több százezer az ára.


Egy 25 ezres ECE-R 22.05 szinte pont ugyanannyit fog védeni, ha jól tudom, mint egy 80 ezres ECE-R 22.05. Az az extra 55 ezer forint jobb zajszigetelést, jobb pleximechanikát, több és jobban kialakított szellőzőt, pinlock előkészítést, hozzá való ingyen pinlockot, néhány extra pleximechanikát (külön kis tasakban), hogyha elkopik ami jár hozzá, kivehető bélést, többet is, minőségibb, puhább bélésanyagot, headset előkészítést ad, meg egy jobb minőségű sisakzsákot, amibe tudod tárolni. Biztonságot nem ad extrában, vagy alig, mivel mindkettő megfelelt pont ugyanannak az EU szabványnak, pont ugyanazokat a teszteket végezték el rajtuk, ugyanazoknak a feltételeknek kellett megfelelniük.

Légyszi ne menj át személyeskedésbe, én is szándékosan távol tartom magam ettől.

2021. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!