Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi indokolja a megkülönböztető...

Mi indokolja a megkülönböztető jelzéseket ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel,olyan fél 1 körül 19. kerület,Ady Endre út.Sehol senki,kijárási tilalom.Munkából mentem haza autóval,velem szembe tűzoltó megkülönböztető jelzéseit használva megy kb 70-80-nal.Az úton,amit beláttam,kb 1 km előre,hátam mögött kb 500 méter csak a tűzoltó volt,meg én szembe.De visítva megy,felverve a környeket....nem kenne elég,ha csak a kék villogó menne??
2021. jan. 26. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Már csak arra kérlek,1 rendőrt mutass,aki megállítja a tűzoltót sebességtúllépés miatt....csak 1et!!"


Nem kell megállítani, szerintem a tűzoltókocsiban is van hitelesített menetíró ami rögzít mindent ( legfeljebb sofőrkártya nincs benne). Ha bármilyen baleset történik amit a túzoltó okoz akkor ott vannak az adatok és az onnantól súlyosbító tényező.


Nem ritka hogy vonólú járművek balesetet szenvednek, találsz a youtubeon magyar tűzoltós,mentős és rendőrbaleseteket is. Míg egy Sprinterrel vagy Crafterrel úgy ahogy meg lehet állni és át is megy a rénszarvas teszten addig egy 16-18 tonnás, magas súlypontú, 4 köbméter vízzel száguldó gépjárműfecskendő erre nem képes, sem a biztonságos megállásra sem a borulás nélküli kikerülő manőverre ( főleg hogy nálunk ROP nélkül vették a tázoltókat a zsenik.. ).


Ha ott bárki hibázik akkor jelentős az anyagi kár és egy borulásnál a személyi sérülés kb elkerülhetetlen - és jobb esetben csak a sérülés. Gondolom hallottál róla amikor a magasbólmentő szer ráborult egy mikrobuszra a balos ívben..


Gondolom az a sztori is megvan amikor a légkürtel vonuló, szirénázó mentő szétcsapta a bringás kislányt aki a helyszínen belehalt. Ez utóbbinál emberileg a mentősofőr csak kisebb részben volt hibás, de jogilag meg 100%-ban. A helyszínelést -reméljük - nem tudod elcsalni, az igazságügyi szakértők nem fognak hazudni, csak azért ment nem ment a kürt..

Ilyen apróságokon múlhat hogy felfüggesztett vagy letöltendő.


Gondolj bele mondjuk ebben az esetben, ha a mentő nem használja a szirénát és a csaj nem tud megállni, az a mentősofőrnek akár felfüggesztett börtön is lehetett volna:


https://www.youtube.com/watch?v=b4YTydvbbes


Ők egyelőre még értünk száguldanak és sok esetben kockáztatnak. A jog ezt írja elő, mi meg igazodjunk ehhez és fogadjuk el.

2021. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még kielőtt köztörvényesnek lennék kikiáltva.....én tisztelem a munkájukat,tudom,hogy veszélyes,életeket mentenek,stb...hogy mit ír elő a jog,az egy dolog....de hogy mi történik utána,az egy másik...(M.Richárd...pl...)

Témát lezártnak tekintem!

Nem kötekedni akartam.Tedd a szívedre a kezed....te is tudod,hogy eleve vedett úton kijárási tilalom idején nem fog történni semmi....Nem kell a ha,meg a lehet...(nem is történt,mert 0 forgalom volt,ha használta a jelzéseit,ha nem)

Ezek a tények,azokkalnmeg nehéz vitatkozni!

Szép estét

2021. jan. 26. 23:33
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
Akkó meg minek raksz fel kérdést ha ilyen okos vagy!
2021. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#4

Lazán véve, mehetett volna hangjelzés nélkül is, de szigorúan véve, akkor nem léphette volna túl az adott útszakaszra érvényes sebességkorlátozást.

A rendőri és a vasútiátkelő jelzése kivételével, csak a fény és hangjelzés együttes használatával hagyhat figyelmen kívül mindenféle korlátozó előírást, pl. mehet szemben a forgalommal is, vagy egyirányú utca haladási irányával szemben.

De, vannak példák, amikor fülkímélésből egy adott szakaszon nem használnak szirénát, miközben villognak. Ez a gépjárművezető egyéni döntése, és általában olyan helyeken alkalmazzák, ahol haladásukkal személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyeztetnek.

2021. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!