Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van a kresz szerint abban...

Mi van a kresz szerint abban az esetben ha egy olyan utcán haladsz autóval, ahol az utca egyben villamos sín is? Vagy legalábbis a fele, akkor ha jön a villamos és nincs helye mindkettőnek egymás mellett.

Figyelt kérdés
Mivel pécsi vagyok és itt nincs villamos, hiaba közlekedem napi szinten autóval ezek a dolgok nagyon nincsenek meg, de nem ártana tudnom, mert sokszor félek ha olyan városba kell mennem.ahol van, hogy ilyen helyzetbe kerülök.
2021. febr. 22. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag semmi. Mész, a villamos meg követ.
2021. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen utcák csak már úgy vannak mikor a villinger megy a garázsba . És ott nem lesztek egymásnak útban .
2021. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus példa Újpesten a Görgey Artúr utca. Nézd meg a Google utcaképen, hogy hogyan mennek ott.
2021. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, van hely a két vágány között. Még az szgk-nál szélesebb villamos sem lóg át a másik pálya űrszelvényébe, pláne nem egy nem kötöttpályás jármű, amelyik tudja a helyét változtatni. Van pár szabály, hogyan közlekedj villamospályán, ezt a Kresz leírja pár mondatban.
2021. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam ezzel. 2 forgalmi sáv, a fele villamos sín. Én haladtam belsőben, mögöttem a villamos. De elkezdett egyik pillanatban őrülten csengetni. Ebből azt vettem ki, hogy takarodjak előle de nem tudtam hova mert mellettem álltak és a lámpa is piros volt.
2021. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2: nem-nem!


Lsd. Krisztina krt a Mészáros u-i kereszteződés előtt. A 18-as villamos sínén kell menni, ahogy az Attila útról, a ferde összekötőn átmész a Krisztinára. De sok másik helyen is van hasonló. Bécsi út, stb.

2021. febr. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Pesterzsébeten is van ilyen: a 2x1 sávos utca egyik felén ott a sínpár, azon jár a villamos (és ugyanott az autó). Gyakorlatilag a villamos ilyenkor olyan, mintha teljeskörűen részt venne a közúti forgalomban.
2021. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os: nem kötekedni szeretnék, csak pontosítani: 18-as villamos kar 5 éve nincs, 56-os jár a Krisztinán. Ezt leszámítva teljesen pontos, amit írtál!
2021. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: OK! :-))))
2021. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Több ilyen villamospályás útszakasz is van. Párat már említettek, talán a leghosszabb az Zuglón-Újpalotán keresztül fut, a 69-es villamos vonalán.

Meg ugye ott a jó öreg Gubacsi út, ahol még járdasziget nélküli megállók vannak mindig. Újpesten is ilyen, volt csak ott az egész szakaszt átépítették, mert olyan szar volt az út.

2021. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!