Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy tudnak így benézni egy...

Hogy tudnak így benézni egy lámpát?

Figyelt kérdés

Tegnap mentem egy autó után, ezen a helyen:

[link]


A járdaszigeten lévő lámpa éppen piros volt, az előttem lévő és én is jobbra akartunk kanyarodni, ott nincs lámpa csak egy elsőbbségadás-közelező tábla. Az előttem lévő autós pedig azt hitte hogy az a piros lámpa a jobbra kanyarodóknak van kirakva és várta a zöldet.


Tudom nem nagy hiba ez, de hogy tud valaki így benézni egy lámpát vagy bármilyen jelzést?



2021. febr. 27. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg elfelejtette, hogy a jelzőlámpa az adott sáv felett, vagy annak jobb oldalán van elhelyezve.
2021. febr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Dehogy, ott van az utcaképen is, átengedte a bicikliseket. :-)
2021. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az előtted haladó autós valószínűleg friss jogsis és még nem látott ilyen szituációt és nem tudta hova tenni a dolgot. Persze tudnia kellene az adott sávban a jobb oldalon lévő lámpa vagy tábla az ami rá vonatkozik, de lehet bezavarta Őt a lámpa mert lehet nem látott még ilyet, nem volt ilyen helyzetben, friss jogsis, vagy évek óta nem vezetett, és kiesett ezekből a dolgokból. Nyilván ez még a jobbik eset mint ha áthajtott volna vagy balesetet okozott volna. Előfordul az ilyen akkora tragédia nincsen ezzel. Nyilván én is ideges lettem volna rá ha ilyen miatt megáll előttem, és miatta kell nekem is várnom feleslegesen. Meg persze egy kezdő vezető amikor egyedül kezd el vezetni ilyenkor még nagy stresszben van nem rázódott még bele a dolgokban, van ilyen.
2021. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Láttam már olyat, hogy hasonló helyen a csóka várt a zöldre, mögötte rendőrautó. A rendőr kiszállt, és szólt neki, hogy lehet menni.


Lehet nem volt ismerős a környéken, friss jogsis, vagy rég nem vezetett. Legalább úgy nézte be, hogy nem okozott vele veszélyhelyzetet.

2021. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nincs rutinja. De szerencsére a biztonság irányába tévedett, ez a jobbik eset.
2021. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen helyeken egész gyakran látok hasonló helyzetet. Nagyon nem tudok érte haragudni, mégis a biztonságosabb irányba tévedett, akkora követési távolságot meg tartok, hogy ne menjek bele egy ilyen esetben fékezőbe.
2021. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Legnagyobb jóindulattal is elvenném tőle a jogosítványát. KRESZ vizsgán egy ilyenen azonnal megbukna.
2021. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
èn is álltam már meg így... nem gáz...pirosat látsz ès autómatán megállsz... meg előttem is áltak már meg, rövid duda(nem a a húzz már az .... típus) csak hogy kapcsoljon hogy az nem az övè....
2021. márc. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

story time:

T-s autó megáll a zöldnèl. nagyon helyes, dráva utca nagyforgalom. előttem lèvő rádudál. T-s beijed, bemegy mögè a dudálós èn megálok a zöldnèl. pirosra vállt előttem, ketten beszorultak, lett kavalkát, duda zene.... :)

2021. márc. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Busman1978 ***** válasza:
18%

3: az ilyenek NE vezessenek járművet. Ez a 30 órás B kategóriás képzés eredménye, meg a sötétben kanyarodás közben kivilágítatlanul szembejövővel való ütközés.

90%-a fogalmatlanul közlekedik és nem tudja mi folyik körülötte, mi van két méterre előbbre...

2021. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!