Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg tilos fülhallgatóban...

Tényleg tilos fülhallgatóban kerékpározni vagy elektromos rollerezni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 17:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
24%

9es

Hát hogyne kölönböztetném meg a bringásokat az autósoktól? Az autósoknak ezernyi feltételnek kell megfelelni (jogsi, vizsgák, műszaki állapot, biztosítás, adók, stb). A bringások?

2021. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
72%
Hallgasson zenét, de nem fülhallgatón keresztül, aminek követketében semmit nem hall a külvilágból
2021. márc. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
53%
Nem tilos, de kegyetlenül balesetveszélyes
2021. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
67%
Nem tilos, de veszélyes. Ez zavaró tényező, és egyrészt elvonja a figyelmed a forgalomról, másrészt pedig nem hallod a forgalmat, és például lehet, hogy nem észlelsz időben egy megkülönböztető jelzést használó járművet.
2021. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%
#11 A műszaki állapot hogy jön a kérdéshez? Zenehallgatásról beszélünk.
2021. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
83%

#14: nem a megkülönböztető jelzés a gáz, az mindnen áthallatszik.

Hanem simán a többi közlekedőt nem hallod.

Én azt is hallom ha biciklis jön mögöttem, az autókat meg már tök távolról. Fülesben az autókat is csak az utolsó pillanatban hallanám meg

2021. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
0%

15ös

Előttem hozták fel (vagy te hoztad fel), hogy a bicikliseket negatívan különböztetném e meg. És a válaszom igen, erre utaltam, hogy a bicikliseknek kb semmit se kell tenni, hogy közlekedhessenek, míg az autósoknak ezernyi feltételnek kell megfelelni. Szóval normális lenne, hogy ne legyen nekik mindent szabad. 11 voltam

2021. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
88%
#17 Tehát szerinted a kerékpáros azért ne hallgathasson zenét, mert semmit nem kell tennie a közlekedésben való részvételhez. Az autóban meg lehessen zenét hallgatni, mert le kellett tennie egy vizsgát. Ez szerinted hol nem hátrányos megkülönböztetés? Pont ezt magyarázom, hogy ha valamelyik rétegnek betiltod a zenehallgatást, akkor a másiknak is be kell tiltani, mert jogilag mindenki egyenlő (ez az Alkotmányból következik). Nekem sem tetszik, hogy a kerékpárosok bömböltetik a zenét a fülükben, de annak még kevésbé örülnék, ha emiatt nem hallgathatnék zenét a kocsiban. Legyen a kerékpáros problémája, ha elcsapják, ennyi, ne miatta szívjon több millió másik.
2021. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
15%
Megmagyaráztam már: az autóban ott van 3 tükör amiben látod mi van a hátad mögött, és könnyű oldalra nézni. Aki meg országúti bringával vereti, még oldalra nézni is nehéz, hátra meg egyik sem néz, direkt szoktam figyelni. Akkor legalább halljanak valamit, ha nem látnak semmit. És ne közlekedjenek öngyilkos modjára, ez a legnagyobb bajom velük. És ja, nem korrekt, hogy semmivel se járulnak hozzá a költségekhez, ehhez képest baromi idegesítően közlekednek.
2021. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
57%
A tükörben is csak akkor látsz magad mögé, ha belenézel. Kerékpáros is hátra tud tekinteni. Nem látom hol a különbség. Az autóban ülve sem hallani egyébként a forgalmat a motorzaj miatt, tehát itt sincsen különbség a bedugott fülű kerékpároshoz képest.
2021. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!