Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Szép Juhászné úton, Remetesz...

A Szép Juhászné úton, Remeteszőlős, és Budakeszi közötti kanyargós szakaszon mennyi a sebesség határ? Ti mennyivel mentek ott?

Figyelt kérdés
2021. márc. 15. 15:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Mi a tapasztalatotok? Köszi!
2021. márc. 15. 15:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Régen jártam arra, ezért a Google utcanézetben most végignéztem. 2019-es képek.

A burkolat tűrhető, jó. Egy helyen láttam 30-as táblát, de sok a beláthatatlan kanyar, kanyarkombináció. Végig lakott területnek számít, ez elvileg 50 maxot jelent. És gyakorlatilag végig számítani kell az útra tévedő vadakkal. Én magam olyan nagyon nem tolnám a szekeret, de biztos vagyok benne, van olyan, aki 100 körül abszolválja.

2021. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
végig lakott terület, Budapest, tehát van ahol 50, de van kint 30 meg 40 tábla is (kereszteződés oldja)
2021. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az út, ahol érdemben túllépném a táblázott limitet. Tapasztalataim szerint szinte végig teljesen indokolt ott a 30-40-50.
2021. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

50, illetve egyes szakaszokon 40 vagy 30.

Van egy alattomos útszűkület is, amit óvatosan kell megközelíteni, mert a szembejövő átlóghat.


Egy hosszabb egyenes van, ahol ilyen 60-70-nel mentem párszor, de nem érdemes nagyon nyomni neki, mert utána a kanyargós részen általában úgyis utolérsz egy tötymörgőt.

Többször találkoztam már vaddisznóval és őzikével itt, szóval már csak ezért sem érdemes száguldozni.

2021. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nagyon örülök, hogy ezt írtátok, mert tegnap egy degenerált, végig inzultált, ledudált, csak azért, mert egy emelkedőnél egy kerékpáros volt előttem, és beláthatatlan kanyarban nem akartam megelőzni...


Kicsit később félre tudtam állni, ahogy index-el jeleztem, majd lassítottam,félreálltam, intettem menjen! Nem is értette mit akarok, ott állt szorosan mögöttem, feltartva a mögötte lévős sort... aztán kikerült, elment mellettem, és amikor elhagyott megint dudált, meg hallottam, hogy ordít ki a kocsiból, résnyire nyitva hagyott ablakkal is hallottam... Nem értem tényleg, ilyen idegbetegen, hogy kaphat valaki jogsit.


Először voltam azon a szakaszon, de azért nem végig 20-al, de igen lassan mentem, ahogy éreztem. Volt ahol igen, csak 20-al lehetett a jobbra kanyart bevenni, aztán 30-40 körül. A hátsó ülésen a "gyerekem", a kutyám! 48 éves vagyok, elég dinamikusan vezetek már 24 éve, de ilyen halálkanyarokban nem bravurkodom. Ezért érthetetlen számomra, miért veri valaki más fa@ával a csalánt, már elnézést a kifejezésért. Gyönyörűt túráztunk Nagykovácsiban, a Nagy-Szénáson, csodás volt, de ez miatt sajnos rossz érzés maradt bennem, majd elmúlik...


Ezt a cikket találtam tegnap, szóval sajnos nem egyszeri az ilyen eset,

11. Közlekedés, közlekedési morál cím alatti részt érdemes elolvasni:

[link]

2021. márc. 16. 03:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez itt állandó konfliktus, hogy akik már jól ismerik az utat, azok nyomnák neki. Akik meg először járnak erre azok meg tötymörögnek (bocs), főleg, hogy az átlag magyar sofőrnek nulla vagy minimális tapasztalata van ilyen kanyargós, hegyvidéki úton.

De egy intelligens ember ezt meg tudja érteni, a többi idióta meg 1-2 percért konfliktust és balesetveszélyt generál. Ez sose szegje a kedvedet.

2021. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2021. márc. 16. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!