Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kresz szabálya mindenkire...

A kresz szabálya mindenkire vonatkozik legyen az rendőr, tűzoltó, mentő vagy közterületes??

Figyelt kérdés
2021. márc. 28. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted? A KRESZ mindenkire vonatkozik, annyi, hogy pár speicális járműre van külön szabály.
2021. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Persze, még a villamosra is. Persze kivételeket kaphatnak bizonyos járművek, de ezt a jogszabály le is írja.
2021. márc. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem használják a megkülönböztető jelzést, akkor pontosan ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk.
2021. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Inkább mondd el mivel gázoltak a lelkedbe.

Tilosban parkolt a rendőr? Levillogott a mentő? Nem tudtad megelőzni a kukásautót?

2021. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
#3 Ezt jó lenne, ha megtanulnák az emberek. Nap mint nap a megyei kórház előtt autózok el, ami forgalmas 2x2 sávos főút mellett van, így elég nehéz szokott lenni a ki- és bekanyarodás a forgalom miatt. Rengeteg ember engedi el a kanyarodni váró mentőautókat, amik nem használnak semmilyen jelzést és láthatóan ráérnek. Persze megértem, hogy nyilván az ő idejük fontosabb, még ha éppen nem is sietnek, ugyanakkor reggel/délután csúcsidőben egyetlen ilyen elengedés is elindít egy fékezési hullámot, ami néha visszaér a belvárosig (kb. 3 kilométer).
2021. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# te vagy az a társadalmi réteg aki hihetetlen káros a közlekedésre.

Nem csak ha mentő, sima hétköznapi autót is kiszoktam engedni ha látom, hogy nehezen tud kijönni.

Ezt hívják előzékenységnek. Segítek mást közlekedni. Én nem fogok belehalni abba ha nem 40 autó hanem 41 autó áll előttem.


Te meg felvagy háborodva, hogy emberek kiengedik a mentőt? Uramisten

2021. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 petya1023 válasza:
akiket irtál azokra vészhelyzet esetében vannak kivételei!
2021. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!