Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mentősök, tűzoltók! Ti hogyan...

Mentősök, tűzoltók! Ti hogyan teszitek túl magatokat egy brutális autóbaleset utàn?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, hogy ti hogyan élitek ezt meg, mennyire nehéz ezt megszoknotok. Történeteket is szívesen olvasnék tőletek.

2018. dec. 20. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Van, amit szinte egyből utána kibeszélek magamból a Bajtársakkal, és van, amikor a csend az úr... Én személy szerint “haza is viszem”, a párom érdeklődő, támogató ez ügyben is. Aztán az idő telik, és a legtöbb megmarad egy emlékként, mely néha-néha, egy-egy szolgálat közbeni beszélgetés alkalmával felmerül. Tisztában kell lenni azzal, hogy vannak dolgok, amik nem rajtunk múlnak.


Egy mentődolgozó

2018. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Mentősként, tűzoltóként Te életet mentesz, nem pedig azon sopánkodol, hogy "jajj mennyire összetörött az autó". Szerintem aki ezen képes fennakadni, az ne dolgozzon ebben a szakmában, mert saját magát teszi tönkre vele lelkiekben.
2018. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Vannak nehezebb és könnyebb esetek is. Amikor egy csecsemő holttestét kell kihúzni a roncsból, az sokkal nehezebb, mint egy felnőtt esetében (természetesen minden eset nehéz és minden élet értékes). Egy polgárőr és önkéntes tűzoltó.
2018. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én megszoktam. Az első bevetésem pont egy autóban elégett női fiatal test volt, utána 2 nap alatt kb. 1 órát tudtam aludni, ráadásul minden héten volt legalább egy eset ahol szörnyethalt valaki. 1-2 hónap alatt megszoktam a sokszor teljesen szétroncsolt emberi test látványát. Annyi poszttraumám van hogy félek vezetni. Azok az esetek viszont még ma is elszomorítanak ahol a vétlen ember hal meg, ilyenkor mindig eszembe jut hogy ő a feleségem is lehetne.
2018. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Voltam önkéntes tűzoltó, így a magam esetéből tudom, az ember mindent meg tud szokni. Később, amikor vidékre költöztem, pl disznót is tartottam. Amikor az elsőt vágtam, egy zabszem se fért volna a seggembe, a tizedik mg már egész jól ment. Ugyanígy volt a komolyabb eseteknél is. Az elsőnél alig tudtam lenyelni a hányingeremet, később megedződött a gyomrom, s az idegrendszerem.

Az ember így van bedrótozva. A legpenetránsabb bűzt is csak fél percig érzi, utbna megszokja az orra.

2018. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Iskolákban kellene többször tartani ilyeneket, ahol tűzoltók, mentők beszélnek, hogy a fiatalok lássák, egy élet ilyen hamar végetér, és nem éri meg jampizni, menőzni, rallizni az úton. Talán kevesebb őrült lenne az úton.
2019. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj megszokni. Ha nem vagy képes elsiklani felette sok idő után sem, akkor teljesen bele fogsz betegedni.
2020. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!