Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecenben a közlekedési...

Debrecenben a közlekedési lámpák előtt az úttesten kolduló hajléktalanokkal miért nem kezdenek már valamit?

Figyelt kérdés
Egyszer majdnem elütöttem egy ilyen hajléktalan formát, mert éjszaka a sötétben az út közepén téblábolt fekete kabátban. De egyébként is rossz nézni amit leművelnek ott. Azt látom, hogy időről időre igazoltatják őket a rendőrök, de aztán ugyanúgy megy minden tovább.

2021. ápr. 1. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Hogy te elüsd őket.
2021. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Tilcsákbe, mi?

A szegényekért 10 év alatt SEMMIT sem tettek.

2021. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
tegyenek magukért
2021. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanezt elvárom a CSOKosoktól, az egykulcsos szjasoktól, az szjamentessé váló fiataloktól és többek között az ilyen-olyan csókosoktól!
2021. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
3 úgy teszel, mintha bárki is érdemtől függően boldogulna ebben a K...va világban!
2021. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
5 én boldogulok :)
2021. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Valóban ez nagyrészt szociális kérdés, hiszen a rendőri igazoltatáson és esetleges bírságoláson kívül igazából semmilyen szinten nem történik érdemi intézkedés és maga a probléma nem kerül megoldásra. Nyilván szociális intézkedésekre lenne szükség, amivel a hajléktalan kolduló életformából segítenék ki ezeket a szerencsétleneket. De az a helyzet, hogy általában maga a hajléktalan nem óhajt ebben részt venni, és beéri pár sörrel meg tüskével. Ettől függetlenül amit csinálnak balesetveszélyes és szabálytalan.
2021. ápr. 1. 15:09
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem járok napi szinte Debrecenben, de azért voltam már néhány alkalommal, és nem tapasztaltam olyat, hogy rosszabb lenne ott a "hajléktalan helyzet", mint más városokban, hogy tömegek koldulnának az úttesten.

Lehet van ilyen, én nem tapasztaltam.

Egyszer volt olyan, hogy az egyik forgalmas, több sávos úton leállt a forgalom, mert egy hajléktalan kinézetű fazon bóklászott az úttesten, de az se ment oda senkihez, úgy gondolta, hogy ő nem a lámpánál, és nem is a legrövidebb úton megy át a forgalnas úton a másik oldalra.

Sokkal rosszabb volt a helyzet pl a vasút állomáson, és annak közelében, ott már nem ritka eset volt a koldulás, lejmolás, vagy annak kísérlete, annak ellenére, hogy ott a rendőrök is szinte mindíg kint vannak.

2021. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Budapesten is rengeteg kereszteződésben van ez. Ha az utcán koldul valaki, és nem agresszíven teszi, tőlem tegye, de ezzel nekem is az a bajom, hogy balesetveszélyes. Lehet, hogy azokat kellene büntetni, akik adnak az ilyennek, és akkor idővel nem érné meg nekik baleset veszélyes helyen koldulni, mert senki nem merne adni nekik. Mert lássuk be, aki ad nekik ilyen helyen, az azt támogatja, hogy ott kolduljanak, kockáztatva, hogy egyszer elütik őket.
2021. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, azt kellene büntetni aki ad, mert ezzel csak életben tartja a dolgot.
2021. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!