Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belüli...

Lakott területen belüli főútvonal kereszteződésében miért lett ennyire veszélyes előzni?

Figyelt kérdés

Mostanában háromszor próbáltam, háromszor jöttek ki elém az alárendelt útról.

Volt, hogy állóra kellett fékeznem, volt, hogy parkoló autónak próbált nekiszorítani a bmw-s.

Még egy félfrontális ütközést is megkockáztatott, hogy neki legyen igaza.


Szerintem nem is próbálom többet.


2021. máj. 1. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Kereszteződésben előzni? Normális vagy?
2021. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Na, én pont az #1-es válaszolóhoz hasonló tudatlanok miatt inkább nem előzök kereszteződésben, a hiányos kresz tudásuk miatt nem is számítanak előző járműre, és simán beléd kanyarodnak frontálisan.
2021. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Beviz Elek ***** válasza:
97%
Sajnos tényleg ez van. Kisívben kicsap jobbra és nem nézi hogy hová megy csak balról ne jöjjön senki a sávban.
2021. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nana, 2-es, például én is kerülöm a kereszteződésben előzést védett úton (is…) , holott pontosan tudom, hogy az alárendelt útról jobbra kikanyarodva mindig el kell nézni jobbra is. Ez egy rizikó, mert sokan nem teszik ezt meg.
2021. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


Én is látok olyanokat, hogy a kormányra felfeküdve, teljesen balra fordulva kanyarodik rá a főútra.

2021. máj. 1. 07:57
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez ilyen. Szerintem az emberek jelentős része nem néz el jobbra, mielőtt kikanyarodik alárendelt útról, holott bármikor érkezhet egy szabályosan előző jármű. A még nagyobb probléma, hogy az esetek többségében neki áll feljebb, mert az emberek valahonnan azt szülték meg (holott a KRESZ-ben szó sincs ilyesmiről), hogy kereszteződésben egyáltalán nem lehet előzni.
2021. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: Alapvetően tilos is. Csak van pár kivétel, pl. Főút.


"

34. §

(8) Tilos előzni:

e) * útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve


- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,


- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.


- körforgalmú úton,


- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].


(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére."

2021. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok

Igen, tudom, így van! :)

A probléma az, hogy sokan főútra is úgy kanyarodnak ki jobbranézés nélkül, mintha autópályára mennének fel.

2021. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg veszélyes manőver egyébként. Nem alapozhatsz a bizalmi elvre, sőt!

Egyébként alapból el kell nézni jobbra, bármilyen útra is kanyarodsz ki, ugyanis azon az úton végezhetnek kikerülést, mert mondjuk jobb szélen végig kocsik állnak, vagy útjavítás van és kénytelen vagy sávot váltani, stb.

2021. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:
26%

#7

Magyarul tilos jobbkezes kereszteződésben előzni. Hmm...

2021. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!