Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Támogatnátok, hogy mindennemű...

Támogatnátok, hogy mindennemű büntetésfékezés után azonnali hatályú jogosítványbevonás legyen 5 évre, valamint ehhez társuljon egy 1 millió forintos pénzbírság is?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 09:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Definiáld kérlek a “büntetésfékezés” fogalmát, enélkül ugyanis nehéz válaszolni.


Például ha címeres balfasz vagyok és kanyarodás előtt hirtelen sávot váltok és fékezek , az a kamerán szinte pontosan úgy fog kinézni, mint mondjuk a most futó kispesti eset. (Ahol egyéb körülményekből kiderül persze, hogy nyilván szándékos veszélyeztetésről van szó, ne értsd félre !)


Ezért nem vagyok híve az ilyen “zsigerből büntessük szénné” hozzáállásnak.


Egyébként persze, ha kiderül , hogy valaki így vagy másképpen veszélyezteti a többi közlekedő testi épségét , akkor legyen szigorúan büntetve.


DE! Nem a büntetés szigora a fontos. Az semmi. A lebukás esélye, a büntetés valószínűsége az, ami legyen magas. Mèg egy 30000 Ft-os csekk 5-6 ponttal is komoly visszatartó erővel bír, ha igen nagy valószínűséggel meg is kapja azt a delikvens.

2021. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A pénzbüntetés helyett valami macerásabbat találnék ki. Egy Berkinek, M.Richárdnak egymillió az semmi. Inkább a jogosítványbevonást preferálnám. Visszaesőknál úgy, hogy pszichológus vizsgálja meg az alkalmasságukat, és csak egy komplett KRESZ tanfolyam elvégzése után lehessen jogosítványuk. Elmélet, elsősegély, gyakorlat, minden... utána pedig olyan vizsga, ahol a vizsgabiztost tájékoztatták, hogy visszaesőről van szó.

Bizonyos számú ismételt elkövetés (max 5) végleges, és soha semmilyen módon vissza nem szerezhető bevonása a jogosítványnak minden kategóriára. (Segédmotort se vezethessen, mert akkor a bicikliseket büntetné).

2021. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem vágjuk le mindkét kezét is,aki kakaóscsigát lop annak csak az egyiket
2021. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Ennek nem lenne visszatartó ereje.


A "buta cigány" kategória elszaladgál jogsi nélkül is, a pénzt sem tudod behajtani rajta. A gazdag kategória meg zsebből kifizeti a pénzt és ugyanúgy megy tovább.


Én azt mondanám, hogy a (szándékos) közúti veszélyeztetést alapból börtönbüntetéssel preferálnám. Plusz a gépjárművet lefoglalni.

2021. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Én egyetértenék vele. Csak azt kell garanciákkal körbebástyázni, hogy ne lehessen indokolatlanul ráhúzni ezt valakire - pont a szigorú büntetés miatt.
2021. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"Például ha címeres balfasz vagyok és kanyarodás előtt hirtelen sávot váltok és fékezek"

Ha valaki elé bevágsz, ne fékezz, hanem gyorsíts! Aki elé bevágsz, ő a féktávolságot tartja. Neki akkora a féktávolsága. Ha bevágsz elé, akkor ne fékezz! Amikor valaki 8 méteres féktávolságát 2 méteresre lecsökkentetted akkor NE FÉKEZZ!

2021. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

A büntetési tételek égbe emelése nem fog változtatni a közlekedési kultúrán, mert igen kicsi a lebukás esélye.

A lebukás esélyét kell az égbe növelni: kamerát minden járműbe! Ha a felvétel alapján egyértelmű a szabályszegés, akkor az alapján lehessen büntetni. Ennek lenne elrettentő ereje.

És ne csak a büntetőfékezést. Minden szabályszegést!

Záróvonalon áthajtás, tilosban előzés, elsőbbség meg nem adása, irányjelzés elmulasztása. Minden, amihez nem kell kalibrált mérőműszer.

Legyünk a tízmillió önkéntes rendőr országa!

Jó ötlet? Vagy így már nem is tetszik annyira?

2021. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

A büntetőfékezőket kivinném egy tesztpályára, ahol 40 tonnás kamion előtt kellene besatuzniuk, úgy, hogy a kamion nem fékezne.

Jobban elvenné a kedvét, mint a jogsielvétel meg a pénzbüntetés.

Akinek feketén szerzett pénze van, nem értékeli.

2021. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Jó ötlet? Vagy így már nem is tetszik annyira?"


Én sosem értettem azokat, akik egy BŰNCSELEKMÉNY elkövetését apró szabályszegésekkel állítják párhuzamba és az alapján védik. Meg azzal érvelnek, hogy "mindenki hibázik, mindenki csinálja". Nem, nem mindenki bűnöző.

2021. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Látod, itt a gond.

Nem lehet nagyságrendi különbséget tenni büntetőfékezés és záróvonalon előzés között. Mindkettő szándékos szabályszegés, és neked (nekem, nekünk) nem áll jogunkban eldönteni, mit tartunk veszélyesnek és mit nem.

Mindenki mást tart annak.

Van, aki szerint az 50 helyett 65 semmi, és van, aki a jogsit is elvenné érte.

Van, aki szerint a Stop tábla vonalánál nem kell megállni, mert kit érdekel, és van aki szerint komoly felelőtlenség.

Van, aki szerint a halványpiros még oké, és van aki a helyszínen agyonlőné azt, aki nem ál meg már a sárgánál.

Erre próbáltam rávilágítani. Ha te kiragadsz egy szabályszegést, hogy azt büntessük durván, mert téged az zavar, akkor milyen alapon mondod nekem azt, hogy én ne válasszak ki valamit, ami engem irritál és veszélyesnek tartok, hogy azt büntessük az égbe?

Más szavakkal: miben tartod te magadat többnek nálam, hogy te szabadon halálra büntess egy szabálysértést, és tagadod meg tőlem ugyanezt a jogot?!

2021. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!