Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet-e a rendőr ha...

Megbüntethet-e a rendőr ha autóval felcsapok vízzel valakit eső után és az illető vizes lesz?

Figyelt kérdés
A történet a következő: a mai napon rengeteg eső esett és az utakon a kátyúkban volt víz. Lakó területen mentem csúcsidőben 40km/h sebességgel. Főúton mentem ezt a sebességet biztonságosnak éreztem és nem akartam indokolatlanul lassítani a forgalmat. Egyszer csak azt veszem észre hogy villog mögöttem a rendőr autó ezért lehuzódtam az útról hátha siet valamerre de továbbra is mögöttem maradt akkor már sejtettem, hogy engem akar megállítani. Kerestem egy biztonságos helyet és megálltam. Erre kiszáll a rendőr zárójelben megjegyzem ami fura is volt hogy csak egy rendőr ült az autóban pedig tudtommal ketten intézkedhetnek, de lehet rosszul tudom. Közölte hogy 15 ezer Ft pénzbírságra büntet mert felcsaptam egy járdán közlekedő fiatal lányt. Ilyet tehet? A lányt véletlenül ismerem aki csak nevetett az egészen nem kiván se tisztító számlát se semmit benyújtani, mondta is a rendőrnek, hogy ne csináljon belőle ügyet tudja, hogy nem direkt csináltam. Sajnos az utak olyanok amilyenek tele vannak kátyúkkal és sajna ugytűnik én telibetaláltam egy mélyebbett jó sok vízzel... De valóban nem direkt volt. A rendőr közölte hogy ennek ellenére kiszab pénzbírságot mert felelőtlenül száguldozom... Pedig csak 40lm/h-val mentem. Szóval ez így szabályos? Nem a sértettnek kellene kárpótlást fizetnem? A sértettet kárpótlásul haza vittem és nem akar belőle ügyet csinálni.

2016. júl. 28. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Megüntethet, mivel megszegted a KRESZt. A károsultnak a ruhatisztítását is meg kell fizetned.
2016. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem fog megbüntetni, mert valakit felcsapsz vízzel, ezt nem tiltja sem a KRESZ, sem más, a közlekedéshez kötődő jogszabály. De ezen jogszabályok között van pár ún. gumiszabály, amit gyakorlatilag bármire rá lehet húzni. Ha valami miatt meg akar büntetni, akkor ezekre hivatkozva meg tudja tenni.
2016. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Igen, megbüntethet, köteles vagy figyelni másokra.

Forgalmi vizsgán ilyenért azonnal meg is buktatják a tanulót, nem hibapont.

Egy rendőr is büntethet, ha van tanú (pl a sértett).

2016. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
#2# Vízzel felcsapás veszélyeztetésnek minősül, nem desztillált vízzel fröcskölöd be, hanem sáros latyakkal - szabad veszélyeztetni a KRESZ szerint?
2016. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy vannak gumiszabályok. A veszélyeztetést is rá lehet húzni, pedig a "valódi" veszélyeztetés a KRESZ szerint kicsit más. De igen, ez is lehet veszélyeztetés.
2016. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) de az intézkedéshez nem két rendőr szükséges? Nem kellett volna kihívni a társát és addig feltartóztatni engem és csak utána bűntetni?
2016. júl. 28. 20:48
 7/14 Alain Delon ***** válasza:
Ti ketten a lánnyal együtt a nagy magyar valóság áldozatai lettetek, mármint, ha egy kis eső esik ebben az országban, nem lehet normálisan közlekedni.
2016. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Baromság. Áruljátok már el, hogy hogy a p...ába lehetne ezt elkerülni? Azért rángassam a kormányt meg lassítsak le teljesen, hogy nehogy lefröccsköljem a gyalogost? Jó nyilván ha van annyi hely nem megyek bele a gödörbe, de nem mindig van annyi. Ha kikerülgetném őket meg lelassítanák azért, hogy ne verjem fel a vizet, akkor meg azzal veszélyeztetnék. Vannak hülyék a rendőrök között is nem kell kétségbevonni. :D
2016. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

ott a helyszínen azt mond, amit akar. jelentsen fel, aztán meglátod, hogy ejtik az ügyet.


Ugyanis egyedül volt. te állíthatod, hogy be volt tépve..vagy bármit..aztán az útkezelő felelőssége is fennál..amúgy a relatív sebességedet sem tudja bizonyítani...aztán ha volt kamerája, akkor sem mérvadó..a sértett eltekint a feljelentéstől...


remélem nem fizettél, mert akkor az nyelőbe ment.

2016. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező:

Nem írsz alá semmit, nem ismered el a "szabálysértést" és idézze az erre vonatkozó részt.

Ám ha még fel is jelent majd, nem kizárt, kitalálnak 50 féle okot, amiért beszednek tőled x ezer forintot, és járhatsz a bíróságra, de inkább megunod, és befizeted.

Igen, ez magyarország.

Így, kisbetűvel, ezt érdemli.

2016. júl. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!