Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyes voltam ebben a...

Veszélyes voltam ebben a manőverben?

Figyelt kérdés

Lakott területen kívüli útszakaszon történt, tartottam a 90-et, amikor észrevettem, hogy egy mercis a seggembe mászott. Előzni nem előzött mert a feltételek nem voltak rá adottak. Csak szorosan követett.


Közben beértünk egy lassabb gépjárművet aki 60-al haladt ezért le kellett lassítani. Amikor beértünk egy hosszú egyenesbe, akkor volt lehetőség előzésre, a 60-al haladó gépjármű jelzett, hogy mehetünk, viszont én úgy gondoltam, hogy elengedem a Mercist, szóval én is jeleztem egyet.

Ekkor jött a probléma. A Mercis nem akart előzni. Már harmadjára kattintottam fel az irányjelzőkart de semmi. Közben az előttem haladó autós már látványosan csapkodta a kormányt, hogy mi a fészkes francot csinálunk. Már az útról is lement félig. Ekkor meguntam és elkezdtem gyorsítani de ebben a pillanatban a Mercis is kivágódott a hátam mögül.


Végülis hirtelen irányváltoztatásra, fékezésre nem került sor, figyeltem a tükröt így minden rendben zajlott de hasonló értetlenkedést amit levágtunk nem sűrűn látni.


Így utólag átgondolva kíváncsi lennék a véleményetekre. Mit gondoltok az esetről? Szerintetek volt abban veszély amit műveltem? Vagy bármelyikünk művelt...



2021. máj. 14. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

szerény véleményem szerint mind a hárman balf@$zok vagytok

nem kell az irányjelzővel bohóckodni, ha te magad nem előzöl, a KRESZ amúgyis tiltja az ilyesmit

2021. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

akarom mondani nem ismeri el

amennyiben nem kifejezetten félrevezető akár indexelhetsz céltalanul is

2021. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Az biztos, hogy minimum én balf*sz voltam, el is ismerem. Viszont már nagyon bosszantott, hogy a Mercis végig a felezősávon haladt minimális követési távolsággal mögöttem. Ezért nem is akartam kivágódni amikor erre lehetőség volt mert általában ilyen szituációkban azt szoktam tapasztalni, hogy sietnek nagyon a mercishez hasonló sofőrök és azt gondoltam azonnal padlót nyom, ahogy egyenesbe érünk.

2021. máj. 14. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Ilyenkor én inkább nyomok neki egy kis ablakmosót, vagy villogtatom a féklámpát, amíg észre nem veszi magát.
2021. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
A baj ott kezdődött, hogy tovább vártál. Egyet villantasz, vársz 2-3 másodpercet, ha nem indul meg, akkor index ki balra és 2-3 villanás után indulás.
2021. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3 nyomi találkozott.

A mercis tipikus: belemászik az ember valagába, de az előzéshez béna.

A másik nyomi meg félig lemegy az útról, hogy elengedjen.

Te is majdnem ilyen voltál.


Nem kell kierőszakolni az előzést. Egyszer jelzel, ha nem veszi a lapot, akkor így járt.

2021. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mercivel lévő is tipikusan az a hülye lehetett, aki megpróbálja a másikat bele erőszakolni a haladásba, de ha lenne annyi tudása akkor alkalmazná is, arról meg nem tehet egy szabályosan haladó hogy Ő fél meglépni egy előzést.
2021. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!