Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisként Erdélyt...

Friss jogsisként Erdélyt bevállalnátok autóval?19/L

Figyelt kérdés
2021. máj. 15. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire friss.


Nagyon friss jogsival nem, mert elengedhetetlennek tartom, hogy az autót ismerős helyen szokjam meg.


Utána ha van minimális rutinom simán.

2021. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

(1 vagyok)


Az lemaradt, hogy az sem mindegy, hogy hova akarsz menni Erdélyen belül. Mert Nagyszalonta még hagyján, az jó kis gyakorlás ahhoz, hogy az autót viszonylag megszokd vagy rutint szerezz de például egy Hargitához azért kell már egy kis rutin.


Én pl annak idején egy élesebb kanyart nem tudtam normálisan bevenni sem. Szerencse, hogy szemből nem jöttek.

2021. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Azért nem mindegy hogy Sopronból akarsz Marosvásárhelyre vagy Nyíregyházáról Kolozsvárra.Utóbbi bevállalható,elező nem igazán.

Meg ez attól is függ hogy mennyire friss a jogsi és mennyire érzed magabiztosnak az autó kezelését illetően.

2021. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mire célhoz érsz, lesz rutinod.
2021. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hargitába mennénk
2021. máj. 15. 18:26
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire érzed magabiztosnak magad a vezetésben, mennyire ismered az autót. Azért ez egy hosszú út, fel kell rá készülni. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyél abban, miben más a román kresz, mint a hazai, és fel kell készülnöd arra, hogy hegyi úton fogsz menni. Az autó mindenképp legyen patent műszaki állapotban. Útközben pedig iktass be szüneteket, nem tudom, honnan indulsz, de többszöri megállásra szükség lesz. Ha kezdesz fáradni, akkor mindenképpen állj meg, szállj ki a kocsiból, levegőzz, mozogj egy kicsit.
2021. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Most tényleg, mit jelent a friss jogsi? Nekem 8 hónapja van jogsim, simán bevállalnám, mivel már jópár ezer kilómétert levezettem már, és elég magabiztos vagyok a kormány mögött. Szóval én simán bevállalnám, de az, hogy neked bekéne-e, azt mi nem tudhatjuk, mert ugye függ, hogy még is mennyi tapasztalat (szóval a friss jogsis azt jelenti, hogy azért már van egy ideje jogsid, vagy a friss jogsi azt jelenti, hogy előző héten vizsgáztál..? nagyon nem mindegy), mennyire érzed úgy, hogy megy az autó kezelése, meg minden.
2021. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne vállalhatnád be? Viszont arra készülj, hogy más itt (Erdélyben) a közlekedés, mint Magyarországon. Alapból Hargitáig amíg elérsz, sok szerpentin lesz, komoly emelkedők, lejtők, stb. Túlterhelt főutak, ahol 80 az alaptempó faluban, és előznek kanyarban, zártvonalon téged is, meg a szembejövőt is. Ezekre ha vigyázol, nem lesz baj, alapvetően dinamikus a közlekedés, megvan a logikája az egésznek, én pl jobban szeretek itt vezetni, mint Magyarországon. Szóval ne izgulj, miért is ne indulnál el, ha már van jogsid. És Hargita qrva jó hely, szeretni fogod.
2021. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Valamikor az volt ,hog két évnél fiatalabb jogosítvánnyal nem lehet külföldre menni
2021. máj. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!