Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tesznek minden...

Miért nem tesznek minden kocsiba olyan szondát, ami nem engedné elindulni az autót ha alkoholt jelez? Szerintem így le lehetne csökkenteni a közúti balesetek számát...

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Túl drága, gondolom én.
2021. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy sor országban kötelező már ez a járművezetők bizonyos csoportjaira nézve, ráadasul a jövő évtől kezdve már minden új autóban lehetővé kell tenni a beépítését (azaz nem kötelező beépíteni). Tehát a trend ez.


A gond nyilván az, hogy màs is megfújhatja a szondát, igaz, az arcfelismerő és más rendszerek rohamos fejlődése és olcsóbbá válása miatt ez nem lesz màr sokáig probléma.

2021. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

- nem mindenhol van zéró tolerancia

- a szondák hitelesítése országonként/államonként eltér

- állandóan bejelezne téli ablakmosóra, parfümre, stb (ahogy a rendőrségi szonda is)

- naponta kellene tisztítani/cserélni

- aki piálva képes beülni, az ki is iktatja egyből miután megvette a gépet


inkább a viselkedésfigyelő-rendszerek fognak elterjedni, amik jeleznek neked ha túl fáradt/kómás/stb vagy és nem vagy alkalmas vezetésre, stb.

2021. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Feltaláltad az EU 2022-es kötelező biztonsági előírásait pár év késéssel. Sok fuvarozó cég egyébként eddig is használta az alkalmazottain, de jövő évtől autókban is kötelező az EU-ban (egyelőre nem tudom, hogy fognak az országok közötti alkoholszintekhez vagy pl. alkoholos szájvizekhez idomulni).
2021. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Átvehetőek, kikerülhetőek.
2021. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Prof, nem lesz kötelező 2022-től. Az előkészítése, a beépíthetőség biztosítása lesz kötelező.
2021. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk van ilyen. Akinek elvettek korabban a jogsijat ittas vezetesert annak be kell egy ilyet epiteni az autojaba miutan visszakapta a jogsijat. Onkoltseges es nem tudom mennyi ideig kell az autoban lenni.
2021. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Csak az a baj, hogy már sokan kijátszák még a biztonsági övet is( lehet kapni olyan csatot amit bedug a biztonsági öv helyére) hogy ne sípoljon a kocsi. Nem, hogy inkább be kötné magát!
2021. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne félj, már létező dolog ez. Nézd meg pl. Volvo katalógusát, ott van a szonda előkészítési lehetőség. Magát a szondát neked kell megvenni hozzá.

Van olyan terv is, hogy beindításhoz fújni kell. Minden a jogalkotóktók függ...

2021. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Találkoztam már nem egy, Hollandiából és Svájcból behozott használt autóbuszon ilyen berendezéssel. Indítás előtt bele kell fújni, ha nincs pia, kap áramot az indítómotor, ha van pia, nem kap -azt hiszem sarkítva így működik a dolog.
2021. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!