Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » PÁV 4 (5. forgalmi után)...

PÁV 4 (5. forgalmi után) csinálnak új orvosi alkalmassági vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Aki volt PÁV 4-en.


Kellett hozzá új orvosi alkalmassági?

Vagy csak el kellett menni a PÁV 4-re és ott pszichológiai, 20p vezetés, aztán a többi teszt és annyi?


Köszönöm szépen a válaszokat!



2021. máj. 20. 16:50
 1/2 anonim válasza:

Nekem ano a 90-es években kellett PAV 2-es akkor azért nem 20 perc volt Szerintem volt az közel 3-4 óra is, mire mindent végig csináltunk. Nem csak szimpla pszichológia teszt, nagyon sok reflex teszt is van. Ráadásul variálták. És elég soknál volt olyan, hogy a normál viselkedéssel szembe kelett menni.


Pl egyik esetben led sorral imitálták a forgalmat, nekem volt egy fék és gáz pedál. Elsőnek normálisan át kellett hajtani a kereszteződésen. Ha sikerült akkor utána volt olyan, hogy ütközni kell, na az a nehéz mert refleksz szerűen nem erre vagy rá állva.


A másik kedvencem az volt amikor egy trabant kormánnyal egy képernyőn végig kellett vezetni egy pontot egy megadott útvonalon ami egyébként látható volt. Aztán a nehezítésben már nem láttad az útvonalat csak mindíg egy nagyon rövid szakaszt. És persze itt is volt gáz meg fék pedál. Ezt olyan nagyon erős ködnek gondoltam akkor, mert olyankor van az, hogy semmit nem látsz azt gyerünk.


És volt még egy érdekes teszt emlékeim szerint tized másodpercig kivetítettek 6-vagy 8 kölönféle ábrát, és azt egy papíron be kelett jelölni , hogy mit láttam. Persze a papíron több féle megoldás volt és nagyon hasonlóak voltak, szóval mocskosul kellett figyelni.

2021. máj. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az írjon már AKI VOLT PÁV 4-en.

Aki még soha nem volt PÁV 4-en vagy nem ott dolgozik vagy nem egy segítőkész oktató aki pontosan tudja, kérem AZ NE ÍRJON.


Kérdésem:

Kellett csináltatni vagy nem kellett előtte orvosi alkalmasságit?

- Igen a jogsi elkezdésekor 10 évre adnak alkalmasságit, viszont a kérdés az, hogy PÁV 4 előtt kell-e újat csináltatni.



Az olyan válaszokat is hagyjuk, hogy hívd fel, e-mail stb... Persze. De attól lehet itt is kérdezni.


Köszi!

2021. máj. 28. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!