Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lemondok az elsőbbségemről,...

Ha lemondok az elsőbbségemről, akkor zsúfolt alárendelt út esetén hány autóst érdemes beengedni?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe ( https://www.youtube.com/watch?v=44x73m0qVyc ) és velem is előfordult már, hogy lemondtam valaki érdekében az elsőbbségemről, de akkor már pofátlanul jött a mögötte jövő meg mégegy és a végén védett útról hirtelen alárendelt úton találtam magamat.

Itt volt egy hasonló szituáció:

[link]


Magyarázat: a balkanyar túlvégén van egy vasúti sorompó és itt renderesen beáll a sor. Amikor megindul a sor, akkor balról és jobbról is 2-3 autó egyszerre akar bekanyarodni. Egyszer úgy döntöttem, hogy elengedek 1 balról bekanyarodó autóst (de csak egyet és azért balról, mert a jobbról érkezők nem tartják fel a mögöttes sort) és mire elindultam volna (azután, hogy elengedtem magam előtt), beoson jobbról egy aztán mégegy autós (jellemzően türelmetlen prémiumf@szfejek) és akkor már én sem tudtam elindulni, hanem elengedtem mind menjen a dolgára.

Persze ők egymás között eközben nehezen döntötték el ki menjen először (aki jobbról balra vagy balról jobbra akar kanyarodni). Szóval alapvetően tököm kivan a jópofiskodással meg az ebből eredő közúti megnemértésből. Mindenki menjen úgy ahogy a kreszben van és szépen várja meg míg tiszta lesz az út!



2021. máj. 21. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Egyet sem. Ha elsőbbséged van, menjél, mert ez lesz belőle, veszélyes és a mögötted levők leszopják magukat, ha ilyeneket csinálsz.
2021. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
1-et.
2021. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Engedj el egyet, de ha a második-harmadik átkúszik, még ne légy türelmetlen, viszont utána már nyugodtan indulj el rövid dudaszó mellett (ha nem áll meg az, akit már semmiképp sem akarsz elengedni).
2021. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Lehetőleg egyet. Aztán ha sok a tulok, valóban , egy rövid dudaszó után indulj meg.
2021. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Én azt mondom, hogy ez helyzet függő. És függ a másiktól is.


Például amikor reggel belvárosban araszol a sor.

Beengedek egyet, erre a mögötte jövő is elém pofátlankodik, csak hogy 1 autóval előrébb legyen, az nem kedves szavakat vált ki belőlem.


Vagy ha látom, hogy mögöttem nincs senki, és szabadon be tud jönni, akkor nem mondok le az elsőbbségemről. Nyilván ilyenkor is van sok paraszt aki "csak azért is" kijön, mert nehogy már 1 autóval hátrébb legyen.


De mondjuk egy Budapest Szentendrei úton ha látom, hogy 2-3-an kanyarodnának, de teli zöld miatt esélyük nincsen elindulni sem, akkor simán lelassítok annyira, hogy beférjen mind a 2-3 kocsi. Egyszerűen másképp esélytelen.


Illetve ami igazán bicskaniogató az a videón is látható "kib..szom elé az orrát" közlekedés. Amikor a másik fél próbál rákényszeríteni, hogy lemondj az elsőbbségedről. Tipikusan szűk utcás, T csatlakozásoknál vannak ezek, ahol megáll ugyan, de úgy, hogy kénytelen vagy lemondani az elsőbbségedről.


Aztán ha meg elmész centizve mellette. Akkor megy a rosszalló nézés és te vagy a "köcsög" mert nem mondtál le az elsőbbségedről, pedig hát ő próbálta kikényszeríteni.

2021. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy nem teljesen értek egyet.

Nyilván, nem kell jópofiskodni, töketlenkedni, stb. De mellette köteles vagy segíteni a forgalmat is.


Szerintem három dolog kell, határozottság, egyértelműség és figyelem.

Ha lemondasz az elsőbbségről, akkor legyen egyértelmű, határozott dolog ha nem mondasz le az is. Ha a másik hezitál, akkor is inkább várd meg, hagy fogja fel, mi is a helyzet.


Na meg figyelem. Ez a videó is tipikus példa rá, hogy illik oda nézni abba az irányba amerra mész és nem csak vakon megindulni előre.


És akár lemondasz az elsőbbségről, akár nem az a másikat nem menti fel a kötelességei alól, ugyanúgy kell figyelnie.

2021. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy nem a jópofiskodással van a legnagyobb baj, hanem a sok türelmetlen farokkal aki mindenképp előrébb akar lenni.


Képtelen önmagán túl látni, csak azt nézi, ő hogy jusson előrébb.


Aztán az ilyenek akasztanak meg 2-3 sávot a Hungárián, mert nekik degradál beállni a sor végére, inkább előre rombolnak ahol nyilván nem mindig tudnak bepofátlanodni.


Népligetnél van mindig ez üllői felé kanyarodva. Nem sorol be a szélsőbe időben, mert ő "okosba" előre akar menni, félig betúrja a kocsi orrát, abba már b..szik bele, hogy a mögötte jövők szeretnének egyenesen tovább haladni. Azok meg kerülgethetik miközben mindenki 70-80-al tolja.


De az ilyenek ragadnak be a kereszteződésekbe is. Az meg külön történet...

2021. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Én meg sem szoktam állni ezért, hanem időben lemaradok az előttem haladótól és villantok, hogy lehet menni addig, amíg lassan gurulva oda nem érek. Aztán ha gyorsan reagálnak, akkor ketten is beférnek elém, ha nem, akkor csak egy. Aki meg pofátlanul betúrja elém az orrát, azt csak akkor engedem be, ha képtelenség normálisan kikerülni, egyéb esetben meg pukkadjon meg, várja ki a sorát.
2021. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Egyet sem!

Ha az elsőként belinkelt szitu van, addig megyek, ameddig tudok, úgy, hogy a kereszteződést nem torlaszolom el, ez az egyetlen szempontom.

Ekkor sem villantok senkinek, ha ki akar fordulni balra, akkor saját felelősségre megteheti.

Ha megindul a sor én is indulok automatikusan.


Egyébként a mögöttem lévő autósok elsőbbségéről milyen jogon mondanék le?!

Nem vagyok egy türelmetlen típus, de ha azt látom, hogy az előttem álló autós az én elsőbbségemről is le akar mondani, tehát sorra eregeti be az autókat a mellékútról, akkor bizony én is megkerülöm!


Ezzel kapcsolatban volt egy húzós szitu régebben, az illető 5 azaz öt darab autót engedett be maga elé, a mögötte lévő meg a síneken várakozott addig kényszerből, még előre nem tudott menni.

2021. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelni kell a helyzetet. Van, amikor veszélyes lemondani az elsőbbségről, mert félreértéshez és így balesetveszélyhez vezet. Lásd a videón lévő helyzetet.
2021. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!