Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanulóvezetők! Ti hányadik...

Tanulóvezetők! Ti hányadik óra után tudtatok vezetni teljesen egyedül és bátran, úgy hogy alig kellett szólnia az oktatónak?

Figyelt kérdés
Légyszi most ne olyanok írjanak, akik anyu vagy apu kocsiját már vezették ezelőtt, hanem olyanok, akik az oktató mellett ültek először a vezetőülésre.

2021. jún. 8. 19:47
 1/6 Vortrex ***** válasza:
100%
Mire a kresszre is tudtam figyelni a kocsi irányítása mellett az kb az 5. alkalom volt, és mondjuk úgy a 10. után lehetett önálló vezetésnek gúnyolni.
2021. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vortrex ***** válasza:
100%
Mondjuk egy alkalom az 2x45p volt
2021. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató autót vezettem először életemben. A 8. órán mondta az oktatóm, hogy "Kata, Te vezetsz!" Egy alkalom 50 perc volt. Először heti 2 alkalommal, majd kb. a 25. Órától heti 4-5× 50 perc volt. Volt hogy mindennap vezettem. Ekkortól gyorsan fejlődtem.

Persze voltak hullámvölgyek meg az oktató is volt hogy rosszabb passzba volt és bele bele lépett direkt a pedálokba. Máskor meg nem. Októberben vizsgáztam le. Itthon apukám 24 éves opeljét vezettem. A kuplungja a padlónál fogott. Egyedül vezettem friss jogsival mert apukám beteg volt.

Mindent magamnak kell megoldani, mindenre magamtól kell rájönni, de így is izgalmas.

2021. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Alkalom, előtte életemben

csak egyszer vezettem autót, de rengeteget motoroztam. Az elmélet megvolt, csak a kezelőszerveket kellett megszokni... Emlékszem mennyire büszke voltam, amikor a 2. alkalom végén azt mondta az oktató "Ez elég fasza volt."... Aztán 3. alkalommal elmentünk egy másik tanulóval felesben Debrecenbe meg vissza Nyíregyházáról. Aztán volt egy alkalom, amikor annyira balfasz voltam hogy hazafele úton, szégyen vagy nem szégyen, de a sírás kerülgetett🤷‍♂️.

2021. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kb a 8-10 óra után, addigra rááltam hogy hogy figyeljek az útra, táblára, illetve mikor mire hova figyeljek....
2021. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

35 éve volt. Segédmotort már vezettem előtte, de Trabanton tanultam vezetni, csak hogy érezzétek 😂. 6x 1,5 órát vezettem Bp-en, mikor az oktatóm azt mondta, hogy lesz most egy vizsga, próbáljam meg. Ha átmegyek, akkor OK, ha nem, folytatjuk tovább az órákat. Azt is elmondta, hogy majd az élet tanít meg vezetni, nem ő. Eljött a vizsga és átmentem.


Fél évvel később tanultam meg igazán vezetni, amikor Szentendréről Nyíregyházára (és vissza) mentünk vagy 8-an, és követnem kellett egy Daciával keresztapám Ladáját. Neki és még 2 utasnak rendőrigazolványa volt, szóval amit az autók bírtak oda és vissza. Ő tudta az utat, én akkor jártam arra először, szóval 2 méterrel mögötte 120-130-al. Leizzadtam a 650 km-es úttól egy nap alatt, de jólesett. Utána már nem volt gondom a városi forgalommal.

2021. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!