Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetnek ha piroson megy át...

Büntetnek ha piroson megy át valaki kiegészítő zöldnél?

Figyelt kérdés
Mikor nem vált sárgára csak hirtelen eltűnik a zöld jelzés tehát ha valaki már majdnem vagy éppen a lámpa vonalában volt az gyakorlatilag piroson ment át. De gondolom ezt nem bünteti a rendőr akkor sem ha kresz emiatt nem menti fel a piroson áthajtót.
2021. jún. 13. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
kiegèszítő több irányba is mutathat pl egyenes+jobb. nem nem büntetnek meg....
2021. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 MGéza ***** válasza:

De szerintem a kérdésfeltevés is zavaros.

"Nem vált sárgára" Mi, a kiegészítő zöld? A sárga csak a főjelzőre vonatkozik, a kiegészítő jelzés eltűnését nem jelzi előre.

2021. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
igen utolsó. a kiegèszitő olyan, mint a vasúti átjárónál. Nincs felkèszülès csak eltűnik (az átjárónál hirtelen lesz piros)
2021. jún. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha féktávon belül tűnt el az irányzöld, nyilván nem várható el, hogy balesetveszélyt előidézve a fékbe állj. De sajnos teret ad a szubjektív mérlegelésnek is minden tekintetben.


Én ezért támogatnám, hogy legalább az irányzöldnek és a BUSZ kiegészítő lámpának legyen villogó fázisa, mielőtt eltűnik.

2021. jún. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"De sajnos teret ad a szubjektív mérlegelésnek is minden tekintetben."


Én is ettől félek! :)

2021. jún. 15. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!