Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért festik fel a parkolót...

Miért festik fel a parkolót abban az esetben, ha megállást tiltó tábla van, kiegészítő táblával?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy kerékbilincset. Nem is gondolkoztam el, hogy ott nem lehet parkolni, mivel szabály szerűen fel van festve a parkolóhely. De volt ott egy tábla (várakozni tilos) 15m határral.

na mostan én úgy tudom hogy a kresz szerint, a felfestésnek, illetve a táblának összhangban kell lennie. Ez viszont nincs. De akkor hogy is van ez......


2020. nov. 25. 05:38
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem jól tudod..a tábla a döntő, a felfestés nem számít. Jogos volt a kerékbilincs. Ha esik a hó, akkor mi van? Egyébként kiegészítő táblával jelzik, ha a felfestést is figyelembe kell venni.

Az igaz, hogy van olyan hely, ahol nincs kitáblázva a mozgássérült parkoló, azt sajnos figyelembe kell venni..ez sok vitára ad okot.

2020. nov. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván vannak olyan esetek, amikor időszakosan korlátozni kell a parkolást , viszont ehhez az elvileg évekre tervezett , tartós felfestést nem éri meg módosítani . Ezért is van hierarchia a közlekedési jelzések között.
2020. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jogos volt, nem mondtam hogy nem a hierearchia igaz.... csak nem ugy van hogy öszhang kellene lenni? viszonylag gyorsan leszedtèk, csak hàt konkrètan mindenki besz...pta... kb 5 autón volt bilincs 1 en nem àllítólag a tűzcsap miatt....
2020. nov. 25. 07:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

„jogos volt, nem mondtam hogy nem a hierearchia igaz.... csak nem ugy van hogy öszhang kellene lenni?” 3 / 2020. nov. 25. 07:22

Ha mindig összhang van, akkor mire való a hierarchia (azaz, a figyelembe veendő sorrend)?

Akár egy ideiglenes jelzőtáblát is kitehetnek bármikor, bárhova, ami mindenféle meglévő útburkolati jel és forgalomirányító eszköz jelzését módosítja.

2020. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De akkor hogy is van ez......"


A KRESZ egyértelműen leírja a hierarchiát. Rendőr > Lámpa > Tábla > Útjelek


Amúgy attól, hogy nem tudod értelmezni, még lehet összhangban. A "várakozni tilos" táblánál is meg lehet állni ki-be szállás vagy pakolás céljából, csak huzamosabb ideig nem "parkolhatsz" ott.


Illetve általában szokott lenni kiegészítő tábla, ami megszabja, hogy kinek mettől meddig lehet megállni.

2020. nov. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy építőiparban dolgozom, rengeteget szívunk az ilyen "szarok én rá, nekem senki ne mondja meg hol parkoljak" emberek miatt.


Tipikusan kritikus helyzet a daruzás ahol van 1 napod az egészre, fizetsz milliós nagyságrendet közterület foglalásra, kauciót, egyebeket. Plusz le kell szervezni a darut.


Ilyenkor előtte napokban ki kell táblázni az utakat, forgalomtechnikai terv kell.


Meg általában csak erre kell +1 őrt biztosítani, aki elhajtja onnan az autósokat, aztán még így is megvannak a renitensek akik csak azért is oda parkolnak.


Ilyenkor jön a B opció, közterületi bírság, lopós autó. Bár az igazán korrekt az lenne, ha az elbukott akár milliós összeget rá terhelnék az autósra.

2020. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabályok szerint jogos a büntetés. Ettől függetlenül viszont aki kihelyezte a táblát, fel kellett volna szedje a régi felfestést.


Csakhogy az a baj, hogy ezt nem szabályozzák. Miért van pl. az, hogy a táblákat mindenféle magasságban teszik ki?

2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6:

szabály szerint hibáztam, jogos volt a bünti. ez nem menekvès a kèrdès, csak számomra logikátlan egy kicsit. hozzáteszem reggel egy mazeraati ugyan ott ált ahol èn du. 2 kor 8 órával kèsőbb ugyan úgy bilincs nèlkül.

a te esetedben a lopi kocsi azèrt "Jobb" nektek merrlt a bilincs elve :rosz helyen vagy, de ott maradsz 6 napig...

7:ezt sztem a közút kezelőnek kellene sztem, bocs ha tèvedtem úgy hogy állítólag nem ideiglenes a tábla...

2020. nov. 27. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!