Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a Közigazgatási bírság?

Mi a Közigazgatási bírság?

Figyelt kérdés

A páromat megbüntette a rendőr 20.000 Ft közigazgatási bírságra.

De mi ez?

Rosszabb mint a szabálysértési bírság?

Ráadásul 10 napunk van, h befizessük.

Lehet erre részletfizetést kérni?

Mi van ha nem tudjuk 10 napon belül befizetni azt tudjuk, h akkor állítólag 32.000Ft.

De ha a 20-at nem tudjuk akkor a 32 mégúgyse fog menni.


2010. aug. 26. 13:38
 1/7 anonim válasza:
Szia ,lehet részletfizetést kérni, [link] valahol itt lehetett megnézni szám alapján a cselekményt, és letölteni a kérelmet. Igyekezzetek, mert volt a fotók mellett egy "hőmérő" grafikon, amin okosan be voltak jelölve a határidők.
2010. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet részletfizetést kérni, de ezt felülvizsgálják és rendsz. elutasítják.

Másrészt ennek ellenére lehet részletfizetést alkalmazni: hála a bürokráciának, másfél hónap, mire lekönyvelik beérkezett zsetont. Engem is 30-ra vettek le, egyik hónapban 15-öt utaltam nekik, másik hónapban 15-öt fizettem be rózsaszín csekken. Aztán felhívtam a kishölgyet, hogy minden oké-e, még ő hálálkodott, hogy milyen rendes vagyok :D


Nálatok szerintem releváns lenne 10-10eft.

2010. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként közigazgatási bírság pl. a gyorshajtás is, de ez a határozatban benne van, hogy mire kapta.
2010. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Be nem kötött biztonsági öv miatt kapta.

És ha részletfizetést nem kapunk akkor még halasztást kérhetünk ugye?

2010. aug. 26. 14:41
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


A 13:58 -astól kérdezném: Neked is elutasították a részletfizetési kérelmedet?

Mert most 5.-ig egy tizest a csekken amit kaptunk fel tudunk adni a másik felét meg október 5.-én kb.

Azért feladom a részletfizetési kérelmet is.

A te eseted mikor volt kb?

2010. aug. 26. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

13:58 vagyok, nekem nem utasították el, de én nem is kértem részletfizetést tőlük, mert a kolegám előtte pár héttel kért és simán elutasították mondva csinált indokokkal.

Csak simán két részletbe utaltam.

Ez kb fél éve volt.

2010. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor azt hiszem mi is ezt teszük mert a papíron rajta van, h 2200 illetéket is kell fizetni a kérelemért.

És akkor még nem is biztos, h megadják.

2010. aug. 27. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!