Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 héttel ezelött kanyarodtam...

2 héttel ezelött kanyarodtam le a főútról a házunkhoz, lassítottam, mire a főúton mögöttem haladó elektromos rolleres nem lassított és belém ütközött. Én megálltam, többi részletet leírom. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

30as tábla volt egy szakaszon, utána előztem meg, majd kb 20-25 m után fordultam le a főútról, amikor hallottam a puffanást és láttam a tükörbe, hogy elesett. Mentőt nem szeretett volna, tovább akart menni vásárolni.

Én mondtam, mivel helyi lakos, hogy hazaviszem a feleségéhez mindenképp. A feleség felirta az adataimat, másnap kerestek a rendőrök, mivel bementek a kórházba látleletet venni.

A férfinak ahogy láttam a karján és az arcán voltak horzsolások.

Én a rendőröknek elmeséltem ugyanígy, azt mondták kb 1 hónap, mire jön valami papír, hogy szabálysértés vagy büntetőeljárás lesz e belőle.

Ha autóval történik ugyanez, sima ráfutásos biztosítós ügy.

A feleséggel levelezek, tőle érdeklődtem a hogyléte felől is a férjének, de a mai napon már a roller anyagi vonzatairól írt, hogy rendeznem kellene...nekem is lett károm, a kormánya jól látható horpadást és karcot hagyott az autón. Én ezt elengedtem akkor, nem pereskednék vele, örülök nem lett nagyobb baj.

Utólagos rendőri szemle volt, most itt vagyok kétségek között, hogy mégis én leszek a hibás, mert nem tudom ő hogyan adta elő a történteket.

Tanuk nincsenek, bár megálltak páran, de én megnevezni senkit nem tudok.



2021. júl. 4. 19:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Én megelőztem, az előzés után a sávomban mentünk kb mindketten még 20-25 métert.

Szerintem ezzel a lassú rollerrel bőven le tudott volna fékezni.

Ott a helyszínen tőlem is kérdezte mi történt, szerintem nem figyelt.

Nem egy életveszélyeztetős előzést csináltam, de örültem hogy meg tudtam végre előzni, mert 30as szakasz van arra párszáz méteren át, szembejövő autók miatt jódarabig meg sem lehetett volna előzni, szerintem 20al se ment a roller... Ha tudtam volna, hogy ez lesz belőle, biztosan nem előzöm meg.

2021. júl. 4. 20:05
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
na ezèrt kell helyszínre rendőr. főkèpp ha hàtulról megy belèd.... èn ezèrt hívnèk a legkissebre is rendőrt.... ha pl nem è vagyok a hibàs a francnak van kedve szórakozni a biztosítóval...
2021. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
41%
jah ès a rendőrsègi papírt vàrd meg mindenkèpp addig semmit ne fizes... főkèpp papír nèlkül ne... ha esetleg azt mondja hogy elhajtottàl akkor cserben hagyàs a vàd. mondjuk nem ismertem volna el... lehet g.cisèg de meg volt rà az alkalma becsületes voltàl. gerinctlensègre gerinctelensèg a vàlasz....
2021. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%

A roller nem jármű, semmi keresnivalója az úttesten. A smkp jármű, biztosítással, és a vezetőn bukósisakkal. A rolleresnek viszont se biztosítása, se bukósisakja nem volt. Az a baj, hogy nagyon bealázkodtál nekik, túl sokat törődtél velük, és vérszemet kaptak. A rollerben keletkezett kár helyett a te károdat kéne nekik rendezni. A rendőrnél pedig neked kellett volna feljelentéssel nyitni, nem közlekedési eszközzel haladt az úttesten, és neked kárt okozott. Ha a rolleres úgy gondolta, hogy a játéka jármű, akkor mutassa be a járműre kötött kötelező biztosítást. Viszont ez esetben ő a felelős, mert nem volt rajta a kötelező védőfelszerelés, és a járművének (?) a fékberendezése sem felelt meg az előírásoknak. Két független fékberendezés helyett egy darab játékfék van az ilyeneken.

Szóval ügyvéd, és per. Szerintem. Alsó hangon a lakatolást és a fényezést ki kell fizetniük, az elcseszett időt ajándékba adod, mert jó fej vagy.

2021. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%
ès pont ezek miatt nem ismertem volna el☝️
2021. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
83%

#14#

A rolleresre vonatkozó szabályok megsértése nem menti fel a másik felet, ha az is szabályt sértett.

Tehát a rollerest felelősségre vinhatják azért mert érvényes AM kategória, és védőfelszerelés nélkül közlekedett, de a baleset szempontjából az nem mentesíti az autó vezetőjét, hogy "mit keresett ott"

Ott volt, tilos neki menni, elé vágni és befékezni.

Továbbra sem tudom ki mennyire lesz felelős, egy totál fölösleges előzés következménye az ügy.

2021. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
67%

Azzonal rendort kellett volna hivnod!

Neked!

Igy mondhatja, hogy cserbenhagyas.


Miert vagtal be eleje?

nem tudott hova kormanyozni, azert ment neked!

2021. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora karteritesi igenyt nyujtott be a rolleres?
2021. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%

Ha megvolt a 25 méter akkor nem vágtál be elé. O ment beléd és kész. Majd lesz ügyvéd meg minden azt elbukják a pert.

A baj hogy nagyon segítőkész akartál lenni és magadra vetted a másik ember problémáját, most baleknak néznek.


25 méter esetén meg kellett volna tudnia állnia a rolleresnek, és kész.

2021. júl. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Hiába pontoztok le idióták, akkor is a nem a játékszert járműként használó volt a hibás. A 25 méterrel később a sávba visszatérés pedig nem "bevágás" mert az kb. 5 személyautó hossza. A rolleres a hunyó, rá kell verni. Rollerel közúton balesetet okozni ugyanaz a kategória, mintha lábbal hajtós pedálos Moszkviccsal koccolt volna le egy autót.

Kell egy jó ügyvéd, és lehetőleg peren kívül megegyezni.

És ezért kell dupla menetrögzítő kamera, ami hátul is rögzít. Kiderülhet belőle esetleg, hogy az agyatlan rolleresnek például füles volt a fülében, és zenét hallgatott, és mindenhova figyelt, csak maga elé nem.

2021. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!